Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Dokumanın yaşam kalitesi arttı
2 Şubat 2013, Cumartesi - 21:09Başkan Hakan Tütüncü, doğalgaz yatırımı, kongre ve sergi merkezi projesi, modern park, asfalt ve kaldırım çalışmalarıyla Dokuma bölgesinin sosyal yaşam kalitesini artırdıklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapılacak olan yatırımları konuşmak amacıyla, Dokuma bölgesindeki Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Bülent Yıldırım ve Özgürlük Mahalle Muhtarı Mehmet Can`ı ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, Kepezin imara uygun ilk yerleşim alanının kurulduğu Dokuma bölgesindeki mahallelerin, eskiyen, hizmet veremez hale gelen sosyal donatı alanlarını yenilediklerini söyledi.
Yenileme çalışmasını ilk olarak, 10-15 yıl önce yapılan ve içerisindeki mobilyaları eskiyen parklarda başlattıklarını anlatan Tütüncü, modern bir proje kapsamında bölgedeki İsmet İnönü Parkını ve Turgut Özal Parkını yeniden inşa ettiklerini belirtti. Tütüncü, mülkiyet problemi nedeniyle uzun yıllar atıl halde kalan, toz ve kirlilik şikâyetinin yaşandığı Yeşiltepe Mahallesi Barış Taksi Durağının yanındaki 3,5 dönümlük alanı da geçici olarak yeşillendirdiklerini belirtti.
Asfalt ve kaldırımlar yeniden yapılıyor
Başkan Hakan Tütüncü, kanalizasyon, içme suyu, elektrik, doğalgaz, internet kazı çalışmalarıyla kullanılamaz hale gelen ve ekonomik ömrünü tamamlayan Dokumanın yollarını ve kaldırımlarını da yenileme kararı aldıklarını kaydetti. Alt yapıyla ilgili tüm kazıların bitmesinden sonra, asfalt-kaldırım çalışmalarını başlattıklarını aktaran Tütüncü, Ziya Gökalp, Rasih Kaplan ve Tevfik Fikret caddelerindeki sıcak asfalt ve parke kaldırım çalışmalarını tamamladıklarını duyurdu. Başkan Tütüncü, Yeşiltepe ve Özgürlük mahallelerindeki tüm sokakların asfaltını ve kaldırımını yenileyeceklerini bildirdi.
En büyük kongre ve sergi merkezi Dokumada
Kepeze yaptıkları yatırımların amiral gemisi olan 2 bin kişilik çok amaçlı kongre ve sergi merkezi projesini, Dokuma bölgesinde inşa ettiklerine değinen Tütüncü, Bu dev projeyi, Yeşiltepe Mahallesinde ORÜS alanında inşa ediyoruz. Tamamlandığında Antalya, Cam Piramitten daha büyük bir tesise kavuşmuş olacak.
Kepez kongre ve sergi merkezi, Antalyanın, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok etkinliğin yapılabildiği tesis ihtiyacına da cevap verecek. 29 bin m2 inşaat alanına sahip bu yatırımın maliyeti, yaklaşık 40 milyon TLdir. Bu projeyi bir yılda tamamlayacağız. İçerisinde 2 bin kişilik çok amaçlı salon, 500 kişilik ayrı bir salon, 200 kişililik nikah salonu, beş yıldızlı restoranın olacağı tesis, Dokuma bölgesine ciddi bir ekonomik ve sosyal hareketlilik getirecektir. ifadesini kullandı.
Dokumaya eğitim yatırımı da yaptık
Dokumaya eğitim yatırımı da yaptıklarının altını çizen Tütüncü, Çağlayan Lisesi, Hüseyin Avni Çöllü İlköğretim Okulu, Mehmet Kemal Dedeman İlköğretim Okulu ve Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulunda bakım, onarım ve çevre düzenlemesi çalışması yaptıklarını vurguladı.
Başkan Hakan Tütüncü, ilköğretim okulu öğrencilerine kütüphane, bilgisayar, internet hizmeti verdikleri bilgi evi projesinin ilk uygulamasını da Yeşiltepe Mahallesinde İsmet İnönü Parkında başlattıklarını ifade etti.
Tütüncü, Antalyada evlerde ilk doğalgaz kullanımının da Dokuma bölgesindeki konutlarda başladığını sözlerine ekledi.
Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Bülent Yıldırım ve Özgürlük Mahalle Muhtarı Mehmet Can da ilgisinden ve hizmetlerinden dolayı Tütüncü ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiler.
Tütüncü döneminde, bölgede ki Özgürlük Halk Pazarı nın izolasyon sorunu da 12 adet havalandırma penceresi açılması ve sandviç panel uygulamasıyla çözüldü.