Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Barış Manço Kepezde özlemle anıldı
2 Şubat 2013, Cumartesi - 20:51Kepez Belediyesi, 14. yıl önce aramızdan ayrılan ve şarkılarıyla hatıralarımızda unutulmaz bir yere sahip olan merhum Barış Mançoyu düzenlediği konser ile andı.
Kepez Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, 1999 yılında vefat eden Anadolu Rock Müziğinin öncülerinden ünlü sanatçı Barış Mançoyu, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde düzenlediği konser ile andı.
Barış Manço Anma konserini, Kepez Belediye Başkan Vekili Serhat Demir, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda davetli izledi.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sahne alan Murat Evren ve orkestrası, 7den 77ye milyonlarca insanın gönlüne taht kuran merhum Barış Mançonun, Hatırlasana, Gül Pembe, Kol Düğmeleri, Gamzedeyim, Gönül Ferman Dinlemiyor, Anlıyorsun Değil mi, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, Dağlar Dağlar, Ben Bilirim gibi birbirinden güzel şarkılarını seslendirerek salonu dolduran davetlilere muhteşem bir konser verdi. Salonu dolduran davetliler, kimi zaman ellerindeki çakmakları yakarak şarkılara eşlik ederken, kimi zamanda ayağa kalkıp hareketli şarkılarla oynayarak geceye ayrı bir renk kattı.
Başkan Vekili Serhat Demir yaptığı konuşmada, Kepez Belediyesi olarak merhum sanatçı Barış Mançoyu 14. ölüm yılında birbirinden değerli şarkılarıyla andıklarını söyledi. Barış Mançonun dönemine yetişemeyen bu günün çocuklarının bile, onun şarkılarını ezbere bildiğine dikkat çeken Serhat Demir, Büyük bir sanatçı olmanın gereği de bu olsa gerek. dedi.
Serhat Demir, Murat Evren ve orkestrasına çiçek takdim ederek, verdikleri güzel konser için teşekkür etti.