Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Atatürk`e 3 yeşil alan
31 Ocak 2013, Perşembe - 20:21Atatürk Mahalle Muhtarı Atilla Aydın`ı ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, daha önceki gelişinde yapılmasını istenilen yeşil alanları bölgeye kazandırdıklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyarette Muhtar Atilla Aydın ve vatandaşların hizmet taleplerini dinledi. Mahalle sakinleri, yeşil alan düzenlemelerinden dolayı Başkan Tütüncü`ye teşekkür ettiler.
Tütüncü de geçtiğimiz Haziran`daki ziyaretinde dile getirilen, bazı sokakların kaldırımının yapılması ve yeni park çalışması isteğini yerine getirdiklerini söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, modern siteleriyle, eğitim kurumlarıyla, tamamlanan kaldırım ve asfaltıyla Kepez`in en modern yerleşim yerlerinden biri olan mahalleye, dört dörtlük yeşil alan hizmeti yaptıklarını belirtti.
Eskiyen parklar yenilendi
Sakarya Bulvarı`ndaki Alparslan Türkeş Parkı`nı yenilediklerini aktaran Tütüncü, Atatürk Halı Saha Tesislerinin yanında yer alan ve içerisindeki mobilyaları, peyzajı, spor alanları eskidiği için kullanılamaz hale gelen parkı da yeniden inşa ettiklerini kaydetti. Parka, Cudi Dağında bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit olan Özel Harekât Başpolisi Kadir Canın ismini verdiklerine değinen Tütüncü, 2627 Sokakta toz ve çamur şikâyetine neden olan 3 dönümlük alanı da çimlendirme, ağaç dikimi ve oturma alanlarının yer aldığı çalışma ile vatandaşların kullanımına açtıklarını anlattı.
Kirlilik gitti yeşillik geldi
Mahalle sakinlerinin toz ve kirlilikten şikayetçi olduğu, mülkiyet problemleri nedeniyle de okul yapılamayan 12 dönümlük alanı, geçici olarak yeşillendirdiklerini ifade eden Tütüncü, "Alandaki çöpleri ve otları temizledik. Çim ekimiyle de alanı geçici olarak yeşillendirildik. Asayiş olayının yaşanmaması için de yeşillendirilen alana aydınlatma direkleri diktik. Alanın etrafına kadınlarımızın spor yapabilmesi için yürüyüş yolu yapacağız. Mahalle için karanlık bir noktayı aydınlık hale getirdik." diye konuştu.
Okulun 17 yıllık bahçe sorunu çözüldü
Mahalledeki okulların fiziki problemlerinin çözümüne destek verdiklerinin altını çizen Tütüncü, Hüseyin Ak İlköğretim Okulunun, 17 yıllık mülkiyet problemini çözerek, arka bahçesini 3 dönüm genişlettiklerini ve bu alana 6 cm kalınlığında 500 ton asfalt döktüklerini ifade etti.
Tütüncü, Atatürk Mahallesi`ndeki temel belediyecilik hizmetlerinin, plan ve program dahilinde devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Tütüncü döneminde Mahallede 3 bin m2 parke kaldırım çalışması da gerçekleştirildi.
Ziyarette Başkan Yardımcısı Ömer Ali Acar ve yatırımcı birimlerin müdürleri de hazır bulundu.