Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Kepezin batısına lise müjdesi
28 Ocak 2013, Pazartesi - 04:45Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Çamlıbel Mahallesinde 13 dönümlük alana 23 derslikli Anadolu Lisesi yapılacağını açıkladı.
Başkan Hakan Tütüncü, dev yatırımlarla prestijini artırdığı ilçenin eğitim alt yapısını güçlendirmek için de çalışıyor. Mevcut okulların bakım ve onarımına yaklaşık 7 milyon TL bütçe ayıran Başkan Tütüncü, ihtiyaç olan mahallelere yeni okullar kazandırmak için de gayret gösteriyor.
Arazi tahsisi, proje desteği ile Kültür Mahallesinde Kepezin ilk Anadolu İmam Hatip Lisesi inşasını başlatan Kepez Belediyesi, ilçenin batısına bir lise daha kazandırıyor.
Temeli bu yıl atılıyor
Başkan Tütüncü, ziyaret ettiği Erenköy, Esentepe ve Çamlıbel Mahalle muhtarlarına lise müjdesi verdi. Tütüncü, Çamlıbel Mahallesinde imar problemini çözdükleri 13 dönümlük alana, Anadolu Lisesi inşa edileceğini duyurdu.
Milli Eğitim Bakanlığının bütçesini çıkardığı 23 derslikli okulun temelinin, bu yıl içerisinde atılacağını belirten Tütüncü, Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın en önemli isteği liseydi. Bu isteği yerine getirdik. Antalyanın en modern okullarından biri olacak olan Anadolu Lisesi, mahallelerimize hayırlı olsun. ifadesini kullandı.
Köprüler modernleştirilecek
Başkan Hakan Tütüncü, ilk olarak Erenköy Mahalle Muhtarı Celal Karataşlıyı ziyaret etti. Karataşlı, DSİ kanalının, daha önceki dönemde çevre düzenlemesi yapılan mahallenin sınırındaki köprülerin yenilenmesini istedi. Eski köprüleri, ahşap modern köprülerle değiştireceklerini aktaran Tütüncü, iki parkı yeniledikleri mahalleye, yeni bir yeşil alan kazandıracaklarını açıkladı. Başkan Tütüncü, Erenköyde, 3 bin 125 metre sıcak asfalt, 1790 m2 beton kaldırım çalışmasını tamamladıklarını dile getirdi.
Esentepede hizmetlere devam
Başkan Tütüncü, daha sonra bir araya geldiği Esentepe Mahalle Muhtarı Salih Demirelin, bazı sokaklarda yeni yol açılması ve kaldırım yapılması taleplerini, bu yıl içerisinde karşılayacaklarını ifade etti. Tütüncü, 2 bin 630 metre sıcak asfalt, 1675 metre yeni yol, 1771 m2 parke kaldırım çalışması yaptıkları Esentepede temel belediyecilik hizmetlerinin süreceğinin altını çizdi.
Çamlıbele yeni park
Tütüncü, son olarak Çamlıbel Mahalle Muhtarı Mehmet Ünalın hizmet taleplerini dinledi. Çamlıbel de 12 bin m2 parke kaldırım çalışması yaptıklarını, eksik olan caddelerin kaldırımını da kısa zaman içerisinde yapacaklarını anlatan Tütüncü, Muhtarlık binasının yanındaki parkta ve 4935 Sokaktaki semt spor sahasında, tadilat çalışması gerçekleştirdiklerini kaydetti. Şehit Jandarma Onbaşı İlyas Acar Parkını da su değirmeni temasıyla yeniden inşa ettiklerini ifade eden Tütüncü, bu yıl içerisinde mahallede yeni park inşa edeceklerini de açıkladı.
Başkan Hakan Tütüncü, Çamlıbel ile Erenköy mahallelerinden de geçen DSİ su kanalının etrafını, çevre düzenlemesi çalışmasıyla sosyal yaşam merkezi haline getirdiklerini vurguladı.