Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Barışta kadınlara ve çocuklara hizmet
24 Ocak 2013, Perşembe - 05:35Kepez Belediyesi, Barış Mahallesine kadınların spor yapabilmesi için fitness parkı ile çocukların kitap okuyabilmesi ve internet hizmetinden yararlanabilmesi için bilgi evi inşa etti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Barış Mahalle Muhtarı Halil Yılmazı ziyaretinde, önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan bilgi evinde ve yapımı tamamlanan spor parkta incelemelerde bulundu.
Ziyaret sırasında mahalleli kadınlar, spor yapabilecekleri alan istediğini karşıladığı için Tütüncüye teşekkür ettiler. Muhtarlık hizmet binasında bölge halkıyla sohbet eden Başkan Tütüncü, daha önce yeşil kart birimi olanak kullanılan belediyeye ait binanın bahçesini, kadınların spor yapabileceği alan olarak düzenlediklerini söyledi. Tütüncü, atıl haldeki bahçeyi, bordür taşı döşeyerek, üzeri kapalı oturma alanları yaparak ve açık hava spor aletleri yerleştirerek güzelleştirdiklerini belirtti.
Bilgi evi hizmete giriyor
Bölgedeki çocukların kütüphane ve internet hizmetine ulaşabilmeleri için de mahalleye bilgi evi kazandırdıklarını anlatan Tütüncü, belediyeye ait eski yeşil kart birimi binasının içerisinde bilgi evi kurduklarını söyledi. Yapımı tamamlanan tesisi, önümüzdeki günlerde hizmete açacaklarını aktaran Başkan Hakan Tütüncü, Barış Mahallesi ile birlikte 4 ayrı bölgeye de bilgi evi hizmetinin götürüldüğünü kaydetti.
Tütüncü, Evlerinde bilgisayar olmayan çocuklarımız var. Birçok yavrumuz ödevini yapabilmek için internete ihtiyaç duyuyor. Bu eksikliği gidermek için, internet ve yazıcı imkanının olduğu, çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla mini bir kütüphanenin bulunduğu ve bir eğitmenin görev yaptığı bilgi evi projesinin, pilot uygulamasını başlattık. Bilgi evi projemiz Barış Mahallesine Hayırlı olsun. açıklamasını yaptı.
Mahallenin değerini artıran parklar yaptık
Mahallede yaptıkları hizmetlerle ilgili de konuşan Tütüncü, kent merkezinin ve denizin kuşbakışı izlenebildiği 6 bin 400 metrekarelik alana yaptıkları, Yörük kültürünü tanıtmaya ve yaşatmaya dönük parkın, mahalleye sosyal hareketlilik getirdiğini bildirdi.
DSİ su kanalının çevresinde yaptıkları peyzaj çalışmasının da mahalleye estetik bir güzellik kazandırdığına değinen Başkan Tütüncü, mevcut parklara da çocuk oyun grubu ve açık hava fitness aletleri yerleştirdiklerini anlattı.
Tütüncü, gerekli ilgi ve alakayı gösterdikleri mahalledeki Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulunun bahçesine 1925 m2 sıcak asfalt döktüklerini, aile sağlığı merkezinin bahçesinde de yayalar için yol düzenlemesi yaptıklarını ifade etti.
Muhtar Halil Yılmaz da belediye hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Başkan Tütüncü ile bürokratlarına teşekkür etti.