Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Antalyanın belediyecilik tarihinde bir ilk
24 Ocak 2013, Perşembe - 20:29Kepezli müteahhitlere seslenen Başkan Tütüncü, bir ilçe belediyesi olarak 40 milyon TLlik, ilin geneline hitap edecek bir tesisi yapmalarının Antalyada belediyecilik tarihinde görünen bir hadise olmadığını söyledi.
Kepez Müteahhitler Derneği (KEMDER), kuruluşunun 20. ayı dolayısıyla Osman Gazi Semt Konağı (OGSK)nda kahvaltılı toplantı düzenledi.
Toplantıya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, KEMDER Başkanı Süleyman Akbıyık, müteahhitler ve iş adamları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Akbıyık, 20 ayda çok güzel işlere imza attıklarını belirterek, derneğe desteklerinden dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür etti.
Konaklar sosyal hayatı canlandıracak
Daha sonra kürsüye gelen Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının başında Antalyada bir ilk olan semt konağı projesiyle ilgili müteahhitlere bilgi verdi. Tütüncü, Gazi Mahallesi Sütçüler Caddesinde inşa ettikleri OGSKde meslek ve sanat kursu, öğrenciler için kütüphane ve bilgisayar hizmeti vereceklerini söyledi.
Kadınların ve emeklilerin, konakta sosyal etkinliklerini yapabileceğini dile getiren Tütüncü,
Semt konağımız,7-8 mahallenin ortak bir noktası olarak, sosyal, kültürel hayata canlılık kazandıracak, toplumumuzun birçok kesimine sosyal hizmet götürecek muhteşem bir tesistir. 1250 m2 inşaat alanı olan tesisin, çok amaçlı salonunda tiyatro ve sinema gösterileri ile sergi, toplantı gibi etkinlikler gerçekleştireceğiz. diye konuştu.
Başkan Tütüncü, Şafak Mahallesi 75. Yıl Caddesinde inşa ettikleri Orhan Gazi Semt Konağını, Şubat ayı içerisinde hizmete açacaklarını duyurdu.
Kepezin amiral gemisi
Antalyaya kazandırdıkları dev projelere de değinen Tütüncü, belediyenin yaptığı yatırımların amiral gemisi olan kongre ve sergi merkezinin inşasını, söz verdikleri tarihte 2012 Aralıkın son haftasında başlattıklarını anlattı.
Pil Fabrikası karşısında Yeşiltepe Mahallesinde ORÜS alanında yapımı devam eden tesisin, Antalyanın geneline hizmet edeceğine değinen Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Tamamlandığında Antalya, Cam Piramitten daha büyük bir tesise kavuşmuş olacak. Kepez kongre ve sergi merkezi, Antalyanın, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok etkinliğin yapılabildiği tesis ihtiyacına da cevap verecek. 29 bin m2 inşaat alanına sahip bu yatırımın maliyeti yaklaşık 40 milyon TLdir. Bu projeyi bir yılda tamamlayacağız. Antalyada bir ilçe belediyesinin, 40 milyon TLlik, il geneline hitap edecek bir tesis yapması, Antalyada belediyecilik tarihinde görünen bir hadise değildir.
İlk yüzme havuzu Temmuzda Antalyanın hizmetinde
Antalyayı ihya etmeye yönelik yatırımlar yaptıklarını aktaran Başkan Hakan Tütüncü, bu yatırımlardan bir tanesinin de içerisinde kentin ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzunun bulunduğu Kepezpark Varsak Projesi olduğunu belirtti. Tütüncü, inşaatının yüzde 50si tamamlanan ve maliyeti yaklaşık 20 milyon TL olan tesisi, 2013 Temmuz ayında hizmete açacaklarını kaydetti.
Dev projelerle birlikte Kepezin çekim merkezi haline geldiğinin altını çizen Tütüncü, kültür merkezleri, açık hava tiyatrosu, Kent Parkı, semt konakları, seyir terası, rekor kırılan temel belediyecilik hizmetleriyle Kepezin modern bir şehir haline geldiğini vurguladı.
Azaptan uzak duralım hayırda yarışalım
Kepezin albenisinin, gelişmişlik trendinin her geçen gün artığını söyleyen Kepez Belediye Başkanı, Kepez Müteahhitler Derneği ile güzel çalışmalara imza attık, atmaya devam edeceğiz. Müteahhitler bir kentin inşasında çok önemlidir. Onların yaptığı binalar kent estetiğini tamamlayan bir nitelikte ise kentin değeri artar. Aksi takdirde, yaptıkları binalar şehri kirletir. Bu konuda titiz bir çalışmayı bugüne kadar sürdürdük, sürdürmeye devam edeceğiz. Bir yerde birlik ve beraberlik varsa, orada herkes kazanır. Ama ayrılığın olduğu yerde Peygamber Efendimizin belirttiği gibi azap vardır. Biz ayrılığa düşmeden kardeşler olarak kol kola girmeli ve geleceğe yürümeliyiz. Şu geçici dünya hayatında daha güzel eserler ortaya koyabilmek için, Allah Resulünün dediği gibi hayırda yarışanlar olmalıyız. ifadesini kullandı.
KEMDER Başkanı Süleyman Akbıyık, başarılı hizmetlerinden ve derneğe katkılarından dolayı Tütüncüye plaket takdim etti. Başkan Tütüncünün, müteahhitlere semt konağını gezdirmesinin ardından toplantı sona erdi.