Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Hizmeti vatandaşın ayağına götürdük
23 Ocak 2013, Çarşamba - 03:17Başkan Tütüncü, Orhan Gazi Semt Konağı ile sosyal belediyecilik hizmetini Şafak Mahallesi sakinlerinin ayağına götürdüklerini söyledi.
Şafak Mahalle Muhtarı Yılmaz Kökçen`i makamında ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bölgede yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı.
Tütüncü, mahallede Cumhuriyet Caddesi`nde yapımı tamamlanan Orhan Gazi Semt Konağı`nın önümüzdeki günlerde hizmete gireceğini söyledi. Bölgenin en prestijli hizmeti olan tesiste, meslek ve sanat kursları ile ilköğretim okulu çocukları için kütüphane ve internet hizmetinin olacağına işaret eden Başkan Tütüncü, semt konağı projesiyle sosyal belediyecilik hizmetini Şafak ile bölgedeki mahallelerde yaşayan vatandaşların ayağına getirdiklerini belirtti.
Eski oto pazarı futbol sahası oluyor
Tütüncü, imara uygun yapılaşmasının büyük oranda tamamlandığı mahallenin, şehir kimliğine yakışmayan ve açık oto pazarı alanı olarak bilinen 12 dönümlük alanda yaşanan moloz kirliliğini, çevre düzenlemesi çalışmasıyla ortadan kaldıracaklarını bildirdi. Araçların girmemesi için etrafına bordür taşı döşeyecekleri alanın zeminine, toz ve çamur sorununun yaşanmaması için kırmızı toprak dökeceklerini anlatan Başkan Tütüncü, çocuklarının ve gençlerin spor yapabilmesi için de alanı futbol sahası olarak düzenleyeceklerini dile getirdi.
Park, asfalt ve çadır spor salonu hizmeti
Tütüncü, aşırı yağışlar sonucu mahallenin batı kısmındaki bazı sokaklarda yaşanan su baskınlarını önlemek amacıyla, menfez çalışması yapacaklarını duyurdu.
Mahalledeki ilköğretim okullarının ve caminin çevre düzenlemesini yaptıklarını kaydeden Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Alaaddin Keykubat İlköğretim Okulu`nun bahçesine de çadır tarzı spor salonu inşa ettiklerini aktardı.
Mahalleye yeni bir park ile muhtar evi kazandırdıklarının bilgisini veren Tütüncü, bölgede 13 km asfalt, 3 bin m2 de parke kaldırım çalışmasını tamamladıklarının altını çizdi.
Tütüncü, temel belediyecilik hizmetlerinin mahallede devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Muhtar Yılmaz Kökçen de hem kendisinin hem de mahalle sakinlerinin belediyenin hizmetlerinden memnun olduğu ifade etti.