Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Çankaya gibi yapacağım dedi ve yaptı
21 Ocak 2013, Pazartesi - 06:56Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya kent merkezinin panoramik olarak izlenebildiği Masa Dağı bölgesindeki Çankaya Mahallesi`ni, ismine yaraşır hale getirme sözünü gerçekleştirdi.
Modern sitelerin olduğu mahalle; yeni yol açma, asfalt, kaldırım, seyir terası çalışmalarıyla adeta Ankara daki Çankaya Mahallesi gibi oldu.
Çankaya Mahalle Muhtarı Süleyman Doğru`yu ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, mahallenin tüm sokaklarının asfaltını ve kaldırımını yaptıklarını söyledi. Yeni yollar açarak, bölge sakinlerine kent merkezine daha kolay ulaşabilme imkanı sunduklarını aktaran Tütüncü, Antalya`nın ilk seyir terasını da bölgeye inşa ettiklerinin altını çizdi.
Park, asfalt, kaldırım ve 2-B tamam
Tütüncü, Mahallenin güney bölümündeki, kent merkezinin Kundudan, Sarısuya kadar izlenebildiği Masa Dağına inşa ettikleri 14 dönümden oluşan seyir parkının, bölgenin değerine değer kattığını ifade etti.
Başkan Hakan Tütüncü, Modern siteleri, manzarası ve iklim koşullarıyla Antalya nın en gözde yerleşim yeri olan Çankaya Mahallesi`nin, 2-B ile ilgili mülkiyet probleminin çözüldüğünü söyleyerek, "Tapu tahsisi işlemlerinin tamamlanmasından sonra, bölgenin okul, sağlık tesisi gibi kamu hizmetlerini alabilmesi için de çalışacağız." dedi.
Hizmeti fazlasıyla aldık
Mahalledeki, okulun ve caminin bahçesinde, çevre düzenlemesini yaptıklarını kaydeden Tütüncü, mahalleye modern bir muhtarlık hizmet binası yaptıklarını da bildirdi.
Muhtar Süleyman Doğru da talep ettikleri hizmetin daha fazlasını almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, Başkan Hakan Tütüncü`ye, bürokratlarına ve belediye çalışanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Tüm sokaklara asfalt ve kaldırım
Tütüncü döneminde, 16 km asfalt çalışmasıyla bölgedeki yolların tamamı asfaltlandı; 15 bin m2 parke kaldırım çalışmasıyla da tüm sokakların kaldırımı yapıldı.
Yine bu dönemde, Masa Dağı bölgesini, Duacı Köyüne ve Kent Parkına bağlayan yolun yapımı tamamlandı. Barış Manço Bulvarı ile Masa Dağının doğu kısmındaki siteler arasındaki mevcut 900 metre uzunluğundaki dar yol, 20 metre genişletildi ve sıcak asfaltla kaplandı. Bu yolun orta refüjü ve kaldırımı yapıldı.
Bölgedeki Şehit İbrahim Yurtseven İlköğretim Okulunun bahçe duvarı yapıldı, okulun bahçesinde 2 bin 730 m2 asfalt çalışması gerçekleştirildi. Mahalledeki Antalyanın en büyük camii olan Hacı Ali Uyaroğlu Camiinin, çevre düzenlemesi yapılarak, ibadete açılması sağlandı. Bölgedeki Antkoop Akdeniz Siteleri ile cami arasında 800 metrelik yeni bir yol açıldı.
Bölgenin batı yakasını, Antalya Bulvarına bağlayacak olan yeni bir yol açma çalışması ise devam ediyor.