Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Aspendos Güzeli galasına yoğun ilgi
21 Ocak 2013, Pazartesi - 19:56Aspendos Güzeli oyununun gala törenine katılan Başkan Hakan Tütüncü, 2013 yılı içinde 75 bin seyirciye ulaşmayı hedefleyen Kepez Belediye Tiyatrosunun, nisan ayında Kendi Gök Kubbemiz isimli yeni bir oyun sahneleyeceğini müjdeledi.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM) nde sahnelenen iki perdelik komedi oyunu Aspendos Güzeli gala gösterimi yoğun bir ilgiye sahne oldu.
2 bin yıl öncesine ait aşk, entrika ve rüşvet olaylarının anlatıldığı oyunun gala gösterimini, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez meclis üyeleri, Muhtarlar ile 800e yakın tiyatro sever izledi. Tütüncüyle birlikte protokol üyeleri, alışılmışın dışında kendilerine ayrılan protokol koltukları yerine oyunu seyirciler arasından izlemeyi tercih etti.
2013ün hedefi 75 bin kişi
Başkan Tütüncü galada yaptığı konuşmada, göreve geldiği ilk gün itibariyle kültür ve sanat etkinliklerinin bu kentte gelişmesini istediğini dile getirerek, bunun içinde ilk olarak Kepez Belediye Tiyatrosunu güçlendirdiğini söyledi. Bir yıl gibi kısa bir süre içinde son derece modern bir kültür merkezi inşa ettiklerini ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde bu gün KBTnin 5 farklı oyun ile sahne aldığını söyledi. Başkan Hakan Tütüncü, 2013 yılı içinde KBTnin hedefinin 75 bin tiyatro severe ulaşmak olduğunu kaydetti.
Yeni bir tiyatro oyunu müjdeledi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçim vaadi olarak 41 proje sözü verdiklerini ve bu gün itibariyle 39 tanesini yerine getirdiklerini söyledi. Kepezpark Varsak ile Kongre ve Sergi Sarayını bu yıl içinde hizmete açacaklarını dile getiren Tütüncü, Kepezin bu projelerle birlikte Antalyanın yeni yüzü olacağını kaydetti. Bu dev projelerle birlikte kültür ve sanat etkinliklerine de büyük yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başkan Hakan Tütüncü Aspendos Güzeli, Barışa Maya Nasrettin Hoca, Hacıyatmaz, Buzlar Çözülmeden ve Yunus Emre Aşk Ateşi gibi oyunları sahneleyen Kepez Belediye Tiyatrosunun, Yahya Kemalin hayatını anlatan tek kişilik Kendi Gök Kubbemiz isimli oyunu nisan ayında seyirciyle buluşturacağını müjdeledi.
Başkan Hakan Tütüncü, başta KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli olmak üzere tüm oyuncuları tek tek kutlarken, Yönetmen Hüseyin Erdoğana teşekkür plaketi takdim etti.