Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
TÜRKÜYEMle Opera ve Bale Kepezde
15 Ocak 2013, Salı - 18:49Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günayın, Kepeze Devlet Opera ve Balesi gelecek sözü gerçekleşti. Antalya Devlet Opera ve Balesinin, TÜRKÜYEM adlı müzikali Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde Kepezlilerle buluştu.
ANSİADIN 2012 Kültür Ödülüne layık görülen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, kültür ve sanat kimliği kazandırdığı ilçe, tarihinde ilk kez bir müzikale ev sahipliği yaptı. Antalya Devlet Opera ve Balesi, türkü ve geleneksel folklorun modern dansla harmanladığı TÜRKÜYEM adlı 2 perdelik müzikli danslı oyunu EBKMde sahneledi.
Böylece Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günayın, geçtiğimiz Aralık ayında Kepez Belediyesini ziyaretinde Bakanlığın Antalyadaki tiyatro ile opera ve bale birimleri temsillerini Kepezde ayda bir kez sahneleyecekler. sözü gerçekleşmiş oldu.
Müzikal ayakta alkışlandı
Türkülerle günümüz coğrafyasına yolculuk TÜRKÜYEM müzikalini, Başkan Hakan Tütüncü ve çok sayıda sanatsever izledi. Beğeniyle izlenen müzikli, danslı oyunda, Anadolunun 7 bölgesinden söylenen türküler, modernize edilmiş geleneksel halk danslarıyla icra edildi. Davetliler, muhteşem müzikaldeki türkülerle, Anadolu coğrafyasını gezdi, Türk kültürünü, geleneğini yeniden yaşadı. Oyunun sonunda Kepezliler, müzikali icra eden solistleri, dansçıları ve orkestrayı dakikalarca ayakta alkışladı.
Tütüncüden sanat teşekkürü
Başkan Tütüncü, muhteşem sanat temsilini, Kepezlilerle buluşturduğu için Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günaya, Antalya Devlet Opera ve Balesine teşekkür etti. Kepezde sanat her yerde sloganı ile ilçe halkını her ay 30a yakın kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturduklarını belirten Tütüncü, Bizlere Anadolu coğrafyasını gezdiren bu muhteşem müzikal, Kepezin kültür ve sanat şehri kimliğini taçlandırmıştır. Halk dansları ve türkü ziyafetinden dolayı da sanatçılarımıza teşekkür ederim. ifadesini kullandı.
Türkülerle Anadolu seyahati
Erdal Tuğcular ın türkülerin düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı, Fatih Şanal ın librettosunu yazdığı Türküyem´de, anlatıcının ve yaratıcının hayal dünyasında yapmış olduğu bir seyahat anlatılıyor. Türkülere eşlik eden metinler günümüz coğrafyasının kültürüne, sosyal ortamına , değerlerine tanıklık ederken, dileyenleri de türküler üzerinden yeniden düşünmeye davet ediyor.