Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Kepezden satranç turnuvası
14 Ocak 2013, Pazartesi - 21:49Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya merkez ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullar arasında satranç turnuvası düzenleyeceklerini açıkladı.
Kepez Belediyesi, öğrencilerin, kaynaşmasına, sosyalleşmesine yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Basketbol, futbol, voleybol turnuvaları ve İstiklal Marşı okuma yarışmasından sonra şimdi de öğrencilerin zihinsel gelişimi için yarışma düzenleniyor.
Başkan Hakan Tütüncü, Duraliler İlköğretim Okulunun satranç sınıfının açılışında öğrencilere satranç turnuvası müjdesi verdi. Tütüncü, 5 merkez ilçedeki ilk ve orta dereceli okullar arasında satranç turnuvası düzenleyeceklerini söyledi.
Yarışmayı, Kepez Belediyesi Spor Salonunda önünüzdeki aylarda yapacaklarını belirten Tütüncü, Hem eğiten hem de eğlendiren bir spor dalı olan satranç, öğrencilere hem stratejik düşünmeyi öğretiyor hem de onların zihin gelişimini artırıyor. Bu bakımdan öğrencilerimize yönelik satranç turnuvası düzenliyoruz. ifadesini kullandı.
Başkan Hakan Tütüncü, çeşitli kategorilerde organize edecekleri turnuvada derece alanları, kupa ve madalya ile ödüllendireceklerini ifade etti. Yarışmanın bir şenlik ortamında yapılacağının altını çizen Tütüncü, satranç sporunun ilçede sevilmesi ve gelişmesi için her türlü desteği sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.