Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Kepezden çocuklara özel kütüphane
8 Ocak 2013, Salı - 05:44Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ülkenin geleceği olarak gördüğü ve çok sevdiği çocukların gelişimine, eğitimine katkı sağlayacak önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor.
Eğitime yüzde yüz destek veren bir anlayışla çalışan Başkan Tütüncü, Türkiyede sayısı sadece 60 olan, çocuk kütüphanesini Antalyaya kazandırıyor. Çocuk kütüphaneleri, önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan çocuk kulübü ile bilgi evi projesi kapsamında yapılacak.
Antalyada bir ilk olacak olan kütüphaneler, Kepez Belediyespor Tesislerindeki çocuk kulübünün olacağı idari binada, Osman Gazi Semt Konağında, Orhan Gazi Semt Konağında ve Barış Mahallesine yapılacak olan bilgi evinde hizmete girecek. Yapım çalışmalarında sona gelinen ve bu ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak olan kütüphanelerde, ücretsiz internet hizmeti de olacak.
Antalyada çocuklara özel ilk kütüphanenin Kepezde hizmete gireceğinin altını çizen Başkan Tütüncü, Çocuklara yönelik bir eğitim ve kültür hizmetini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kepezin çocukları çok şanslı, en güzel çalışmaları onlar için yapıyoruz. Her şey çok sevdiğimiz çocuklarımızın geleceği için. İfadesini kullandı.
Başkan Hakan Tütüncü daha önce de evinde bilgisayar olmayan öğrencilerin, internetten yararlanıp ders çalışabilmeleri ve kitap okuyabilmeleri amacıyla, bilgi evi uygulamasını başlatmıştı.