Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Ulusal ve Uluslararası organizasyonların ev sahibi Kepez
5 Ocak 2013, Cumartesi - 07:20Amatör spora verdiği destek ile profesyonel spor kulüplerinin alt yapısını oluşturan Kepez Belediyesi, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği de yaparak Antalyanın tanıtımına büyük katkı sağlıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, amatör spora verdiği destekle ülkemizde profesyonel spor kulüplerinin belki de en büyük eksiğini kapatıyor. Her branşta sporcu yetiştiren ve profesyonel kulüplerin alt yapısını oluşturan Kepez Belediyesi, birbirinden farklı ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor.
2011 yılında 42 ülkeden 110 sporcunun katıldığı 1. Dünya Genç ve Yıldız Bayanlar Boks Şampiyonası, 2012 yılında 92 ülkeden 500 sporcunun katıldığı Avrupa Halter Şampiyonası, yine aynı yıl içinde 32 ülkeden 320 sporcunun katıldığı Goal-Ball Görme Engelliler Dünya Şampiyonası ve Türkiye, Beyaz Rusya, Çek Cumhuriyeti ve Karadağ ülkelerinin katıldığı Uluslararası Kadın Basketbol Şampiyonası gibi uluslararası spor organizasyonları, Kepez Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Kepez Belediyesi, şimdi de karşılaşmaların devam ettiği Spor Toto Kadınlar Türkiye Basketbol Kupası Sekizli Finaller Turnuvasına ev sahipliği yapıyor. Kepez Belediyesi Spor Salonu nda ; Galatasaray, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Homend Antakya Belediyesi, Canik Belediyesi, Ceyhan Belediyesi, Kayseri KASKİ, Fenerbahçe ve İstanbul Üniversitesi BGD takımlarının katılımıyla gerçekleştirilen turnuva 6 Ocak Pazar günü saat 15.00te oynanacak final karşılaşmasıyla sona erecek.
Sadece bölgesel değil, ulusal ve uluslararası bir çok organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, onlarca televizyon kanalının bu organizasyonları canlı olarak yayınladığını, bununda Antalyanın tanıtımına büyük değer kattığını söyledi.