Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Kepezde sigara sergisi
3 Ocak 2013, Perşembe - 06:22Kepez Belediyesi, Antalya Kent Konseyi işbirliği ile öğrencilerin, sigaranın zararlarını anlattığı resim çalışmalarından oluşan sergiyi ilçe halkıyla buluşturdu.
Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubunun, ilköğretim okulları ve liseler arasında düzenlediği Sigara ile Mücadele konulu yarışmaya katılan resimlerden oluşan sergi, Kepez Belediyesi fuayesinde ziyarete açıldı.
Serginin açılış konuşmasını yapan Türkiye Sigara ile Savaşanlar Derneği Antalya Temsilcisi Lütfi Giray, sigaranın bireysel bir problem olmaktan öte bir ülke sorunu haline geldiğine işaret ederek, Bu illetten yasaklarla değil, eğitimle kurtuluruz. dedi.
Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt ise konuşmasında, konseyinin görevlerinden bir tanesinin halkı doğru bilgilendirmek olduğuna işaret etti. Gençlik ve Spor Çalışma Grubunun, sigaranın zararlarına dikkat çekmek amacıyla öğrenciler arasında düzenlediği resim yarışmasının önemli bir etkinlik olduğuna değinen Kurt, Kent Konseyinin, Kepez Belediyesi ile işbirliği yapabilmesini ve ortak hareket edebilmesini de önemsiyorum. Bu işbirliği artarak devam edecek. Sayın Tütüncüye ve çalışma arkadaşlarına işbirliklerinden, dolayı teşekkür ederim. ifadesini kullandı.
Kepez ile işbirliğini önemsiyoruz
Başkan Hakan Tütüncü de konuşmasında, sigara gibi çok önemli bir toplumsal probleme dikkat çeken bir etkinlikte, Antalya Kent Konseyi ile ortak bir sosyal çalışmaya imza atmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Şehirli kültürün geliştiği kentlerde, sivil toplum örgütleri ile devlet kurumlarının el ele, omuz omuza hareket ettiğini kaydeden Tütüncü, gençleri sigaranın zararları konusunda bilinçlendirmek amacıyla yaptıkları farkındalık çalışması nedeniyle, Gençlik ve Spor Çalışma Grubu üyelerini tebrik etti.
Konseye dev projelerini anlattı
Başkan Tütüncü, daha sonra Kent Konseyi Başkanı Kurt, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ramazan Eciş, Gençlik ve Spor Çalışma Grubu üyeleri ile kurdeleyi keserek serginin açılışını gerçekleştirdi. Davetlilerle birlikte sergiyi gezen Tütüncü, sigaranın, başta kanser olmak üzere neden olduğu birçok ölümcül hastalığın anlatıldığı karakalem, pastel boya, suluboya çalışmalarsan oluşan resimleri inceledi.
Başkan Tütüncü, fuayede maketi sergilenen ve ORÜS arazisi üzerinde yapımına başlanılan 2 bin kişilik Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi hakkında da Kent Konseyi üyelerine bilgi verdi.