Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Sağlığın iş yükünü hafiflettik
27 Aralık 2012, Perşembe - 05:17Başkan Hakan Tütüncü, bir iyilik hareketi olan 65 yaş üstü yaşlılara yönelik evde bakım ve sağlık hizmeti projelerinin, ilçedeki aile hekimlerinin iş yükünü hafiflettiğini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz hafta başlattığı ilçedeki aile sağlığı merkezlerine yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.
Başkan Tütüncü, Altınova Orta Mahalle`deki 20 Nolu Hüseyin Alıcı Aile Sağlığı Merkezini, Varsak Zeytinlik Mahallesi`ndeki 21 Nolu Altınyol Aile Sağlığı Merkezi`ni, Karşıkaya Mahallesi`ndeki Varsak Aile Sağlığı Merkezi`ni ve Yeni Mahalle`deki 1 Nolu Aile ve Çocuk Sağlığı Aile Planlama Merkezi`ni ziyaret etti.
Sağlığa yılda 1 milyon TL
Kepez Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr Mustafa Özsoy`un da eşlik ettiği ziyarette Tütüncü, aile sağlığı merkezinde görev yapan doktorlar ve sağlık çalışanlarıyla sohbet etti, taleplerini dinledi. Hastalara da geçmiş olsun dileklerini ileten Tütüncü, aile hekimlerine, 65 yaş üstü yaşlılara yönelik başlattıkları evde bakım ve sağlık hizmeti projesini de anlattı. Profesyonel sağlık ekibiyle projeyi gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, "Türkiye`de bu projeyi yapan 3 belediyeden biriyiz. Kepez`de evde sağlık hizmetiyle aile hekimlerimizin iş yükünü hafiflettiğimizi düşünüyorum. Aile hekimlerimizin desteği ile yıllık maliyeti 1 milyon TL olan bu projenin başarı çıtasını daha da yukarı çıkaracağız." ifadesini kullandı.
Doktorlara ve diğer sağlık çalışanlarına başarılar dileyen Tütüncü, "Sağlığa özel bir önem veren belediye olarak her zaman doktorlarımızın, aile sağlığı merkezlerimizin emrindeyiz." dedi. 65 yaş üstü yaşlılara yönelik sağlık projesinden duydukları memnuniyeti dile getiren doktorlar da ziyaretinden ve sağlığa verdiği destekten dolayı Tütüncü`ye teşekkür ettiler.