Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Yörükler Gecesinde büyük coşku
24 Aralık 2012, Pazartesi - 21:16Kepez Belediyesinin, Antalya Yörükler Derneğinin katkılarıyla Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde düzenlediği Yörükler Gecesi büyük coşkuya sahne oldu.
Kepez Belediyesi, Antalya Yörükler Derneğinin katkılarıyla düzenlediği Yörükler Gecesiyle Antalyalılara unutulmaz bir gece yaşattı.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde düzenlenen geceye, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı Başkanı Bahattin Bayraktar, Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, Kepez Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını yapan AntalyaYörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, Belediyeler sadece yol ya da park yapmak için değil, temsil ettiği bölgenin kültürel değerleri içinde çalışmalar üretir. dedi. Duman konuşmasına şöyle devam etti:Bir toplumu, bir milleti kültürü ayakta tutar. Kültüründen, değerinden kopmuş toplumların millet olma özelliği de yoktur. Bu açıdan bakıldığında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün hakkını teslim etmemiz gerekir. Kendisinin örf-adet, kültür gibi değerlerin geleceğe taşınmasında büyük bir çabası vardır. Biz Yörükler olarak Tütüncüye ne kadar teşekkür etsek azdır.
Konuşmanın ardından sahneye çıkan Grup Anadolu ve yöresel sanatçı Tuba Karakuş birbirinden güzel türkülerle, Yörük efeleri de sergiledikleri halk oyunları ile konuklara güzel bir gece yaşattılar.
Gecenin sonunda Abdullah Duman, Yörük kültürünün tanıtımına yaptığı katkılarından dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür plaketi takdim etti.
Başkan Tütüncü de sanatçı Tuba Karakuşa çiçek vererek teşekkür etti.