Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Tütüncü gençleri bilgilendirdi
22 Aralık 2012, Cumartesi - 22:06Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,Gelecek Sağlıkla Gelecek projesi kapsamında düzenlenen toplantıda, Türkiyenin 8 ayrı ilinden gelen öğrencileri, obezite ve madde bağımlılığı konusunda bilgilendirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, EFEM Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin, Gelecek Sağlıkla Gelecek isimli AB eylem 5.1 Gençlik Projesi kapsamında Porto Bello Otelde düzenlediği toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile birlikte konuşmacı olarak katıldı.
İzmir, Eskişehir, Bursa, Anamur, Antalya, Denizli, Nevşehir ve Mersinden gelen öğrencilerin yanı sıra Kepez Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Mustafa Özsoyun da katıldığı toplantıda; Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, katılımcılara obezite ve madde bağımlılığı sorunu hakkında bilgiler verdiler.
Obezite ve madde bağımlılığı konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Hakan Tütüncü, bu sorunun çözümü için gençlerin enerjilerini atabilecekleri spor ya da çeşitli aktivite alanları oluşturmanın önemine değindi.
Kepez Belediyesi olarak gençleri spora yönlendirecek çeşitli aktiviteler düzenlediklerini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, dört ayrı okulda çadır tarzı spor salonu yaptıklarını ve buralarda öğrencilerin dilediği gibi spor yapabildiğini söyledi. Tütüncü, bunun yanı sıra bu spor çadırlarında o bölgede ikamet eden mahalle sakinlerine her gün uzman hocalar eşliğinde step, aerobik ve pilates hizmeti verdiklerini kaydettiği konuşmasında, ülkemizde özellikle madde bağımlısı gençlerin yaş oranının her geçen yıl daha da gerilediğine dikkat çekti.Tütüncü, kültür-sanat ve spor gibi faaliyetleri daha da yaygınlaştırmanın, bu sorunun önüne geçmek adına son derece önem taşıdığını vurguladı.
Söyleşinin sonunda Efem Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından, Gençlik Projesine vermiş oldukları katkılardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye plaket verildi. Kepez Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Mustafa Özsoya verilen plaketi, Başkan Tütüncü takdim etti.