Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Kepezin İmam Hatip Lisesi hayali gerçekleşiyor
17 Aralık 2012, Pazartesi - 05:15Antalyanın Kepez ilçesi Kültür Mahallesinde gönüllük esasıyla yapılan Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinin karkas inşası, 2013 yılının ilk çeyreğinde bitiyor.
100 bine yakın genç nüfusu olan Kepez ilçesinin, İmam Hatip Lisesi hayali gerçekleşiyor. Kepez Belediyesinin, Kültür Mahallesinde Milli Eğitim Bakanlığına tahsis ettiği 8,5 dönümlük arazi üzerinde yapımına başlanılan okulun inşası yükselmeye başladı.
Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağışın da katıldığı törenle 2011 Ağustos ayında temeli atılan İmam Hatip Lisesinin karkas halinin 2013 yılının ilk çeyreğinde bitirilmesi bekleniyor.
Tütüncüden eğitime tam destek
Eğitime yüzde yüz destek veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de okulun ilçeye kazandırılması konusunda üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor. Yer tahsisinin yanı sıra okulun mimari projesinin hazırlanması çalışmalarını da yaptıran Başkan Tütüncü, okulun gönüllülük esasına göre inşa edilmesi konusunda da iş adamlarını, esnafı, sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirdi. Tütüncü, Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi Yapma, Yaşatma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu üyeleriyle de sık sık bir araya gelerek, okulun yapımını yakından takip ediyor.
Gönüllük esasıyla yapılıyor
Her kesimin desteği ile ilçenin İmam Hatip Lisesi hayalini gerçekleştiriyoruz. diyen Başkan Hakan Tütüncü, Okulun yapıldığı alan, Kepez Belediyesine ait bir araziydi. Bu araziyi meclis kararı ile Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis ettik. Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinin temel atma törenini 2011 Ağustos ayında gerçekleştirdik. Yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle okulun inşasına 2012 Eylül ayında başlandı. İş adamlarımızın, esnafımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, vatandaşlarımızın desteği ile okulun inşası hızlı bir şekilde sürüyor. Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinin karkas inşasının 2013 yılının ilk çeyreğinde tamamlanmasını bekliyoruz. Okulu, 2013-2014 yılı eğitim-öğretim döneminde açmayı hedefliyoruz. İfadesini kullandı.
Selçuklu mimarisinde
Okulun mimari projesinin, Selçuklu mimarisinden esinlenerek hazırlandığı bilgisini veren Başkan Tütüncü, 8,5 dönüm arazi üzerinde 28 derslikli okul ile 300 yatak kapasiteli pansiyon olacağını ifade etti.
Okulun, yaklaşık 10 milyon TLye yapılacağının altını çizen Tütüncü, desteklerinden dolayı Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi Yapma, Yaşatma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu üyelerine ve meclis üyelerine teşekkür etti.