Son Haberler
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
Genç kramponlar kupalarını aldı
24 Kasım 2012, Cumartesi - 20:06Bu yıl ikincisi düzenlenen ve toplamda 101 maçın oynandığı Genç Kramponlar Futbol Turnuvasının lise şampiyonu Karatay, ortaokul birincisi ise Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu oldu.
Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sabah Akdeniz Gazetesi işbirliği ile organize edilen Genç Kramponlar Futbol Turnuvası, oynanan final maçlarının ardından sona erdi. Turnuvada, Antalya merkez 5 ilçedeki liselerden ve Kepezdeki ortaokullardan 60 takım mücadele etti.
10 gün sürdü 101 maç oynandı
Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadında 10 gün süren Genç Kramponlar Futbol Turnuvasının final maçları; Karatay Lisesi Muratpaşa Lisesi ile Mareşal Fevzi Çakmak Orta Okulu Varsak Şelale Ortaokulu arasında oynandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Sabah Akdeniz Gazetesi Temsilcisi ve Antalya Gazeteciler Başkanı Mevlüt Yeni, belediye meclis üyelerinin de izlediği maçta Karatay Lisesi, rakibini 1-0 mağlup ederek turnuvada üst üste ikinci kez şampiyon oldu. Ortaokullar da ise şampiyonluk kupasını Fevzi Çakmak Ortaokulu kaldırdı.
Türk sporunun alt yapısına destek
Başkan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, Sabah Akdeniz Temsilcisi Yeni, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu ve Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, turnuvada dereceye giren takımlara kupalarını, madalyalarını ve şiltlerini takdim etti.
Turnuvada mücadele eden takımları kutlayan Başkan Hakan Tütüncü, bu yıl ikincisini organize ettikleri futbol turnuvası ile hem Kepezin spor ilçesi markasına katkı sağladıklarını hem de gençlere, yeteneklerini sergileme imkânı sunduklarını belirtti. Turnuvanın, amatör sporun gelişmesi ve profesyonel futbolun alt yapısına oyuncu kazandırma adına önemli olduğuna işaret eden Tütüncü, Sportif etkinliklerle hem gençlerimize, çocuklarımıza güzel bir sosyal ortam oluşturuyoruz hem de onları sokağın kötü alışkanlıklarından uzak tutuyoruz. dedi.
Genç Kramponlar Futbol Turnuvasında derece giren takımlar
Ortaokullar:
1. Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu
2. Varsak Şelale Ortaokulu
3. Alaaddin Keykubat Ortaokulu
4. 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu
Centilmen: Kütükçü Ortaokulu
Liseler:
1.Karatay Lisesi
2. Muratpaşa Lisesi
3.Muratpaşa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi
4.Kepez Endüstri Meslek Lisesi
Centilmen: Özel Şifa Sağlık Meslek Lisesi