Son Haberler
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
Kepezde dualar şehitler için
23 Kasım 2012, Cuma - 23:46Kepez Belediyesi, İlçe Müftülüğünün desteği ile yurdun değişik yerlerinde yaşanan terör nedeniyle şehit olan Antalyadaki ve tüm Türkiyedeki şehitlerimiz için mevlit okuttu; Muharrem ayı dolayısıyla da cemaate aşure ikram etti.
Dokuma bölgesindeki Süleymaniye Camiinde, Cuma namazından önce düzenlenen mevlitte, İmamlar Mehmet Uysal, Mehmet Çetmi ve Osman Gök, şehitlerimizin ruhları için Kuran-ı Kerim, Hatmi Şerif ve Mevlid-i Şerif okudu.
Her kesimden katılım vardı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cengiz Nizamın yer aldığı mevlide şehit aileleri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kadınlardan ve erkeklerden oluşan yüzlerce cemaat katıldı. Şehitlerin unutulmadığını göstermek, kardeşlik ortamını pekiştirmek amacıyla organize edilen mevlit, yapılan dua ile sona erdi. Cuma namazının ardından ise Muharrem ayı dolayısıyla cemaate aşure ikram edildi.
Şehitlerimize şükran borcumuzu ödedik
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Hakan Tütüncü de şehitleri rahmetle, minnetle ve şükranla andıklarını belirtti. Şehit ailelerine başsağlığı ve sabırlar dileyen Tütüncü, Düzenlediğimiz mevlit, bölücü terör örgütüne karşı yapılan mücadelede şehit olan güvenlik görevlilerimizi anma bakımından önemliydi. dedi.
Cuma günü ve Muharrem ayında, ülkenin birlik ve beraberliği katkı sağlamak amacıyla mevlidi düzenlediklerini ifade eden Başkan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Şehitlerimizin ruhlarını şad etmek, hatıralarını taze tutmak ve şehitlerimize olan şükran borcumuzu ödeme anlamında bu mevlit programını düzenledik. Cuma namazı için camiye gelen cemaatle birlikte, şehitlerimizin ruhlarına dua okuduk, Cenabı Allaha, onların şehitlik mertebelerini yükseltmesi için dua ettik. Aşure dağıtarak da Muharrem ayının güzelliğine vurgu yaptık.
Allah bize bir daha şehit acısı yaşatmasın
Tütüncü, açıklamasını, Cenabı Allahtan bu mübarek günlerde birlik ve beraberliğimizi daim etmesini; ülkemizin üzerindeki kara bulutları dağıtmasını temenni ediyorum. İnşallah şehitlerimizin yüreklerimizi dağlayan acıları ortadan kalkar. Ülke olarak bir daha şehit acısı yaşamayız temennisiyle bitirdi.