Son Haberler
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
Kepezde Antalyanın ilk İmar planları sergisi
22 Kasım 2012, Perşembe - 22:49Kepez Belediyesi ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi işbirliğiyle düzenlenen Antalyanın İlk İmar ve Parselasyon Planları sergisi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM) fuayesinde açıldı.
Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü etkinlikleri kapsamında Kepez Belediyesi ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi işbirliğiyle Antalyanın İlk İmar ve Parselasyon Planları sergisi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM) fuayesinde düzenlenen törenle açıldı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Yaşar Güvenç ile Harita ve Kadastro Mühendisleri Antalya Şube Başkanı Ramazan Eciş açılış kurdelesini birlikte keserek, Antalyanın ilk İmar ve Parselasyon Planlarının, Türkçeye çevrilmiş 78 adet pafta ve haritanın minyatürlerinin yer aldığı sergiyi ziyarete açtılar.
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ramazan Eciş sergi açılışında yaptığı konuşmada, HKMO Antalya şubesinin 20. kuruluş yıl dönümü kapsamında Antalyanın ilk imar ve parselasyon planlarını, düzenledikleri sergi ile vatandaşlarla paylaştıklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, böyle anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ettiği konuşmasında, Bugün burada sergilenen haritalar ve paftalar, içinde yaşadığımız şehrin geçmişini belgeleyen çok önemli ve aydınlatıcı dokümanlar. Her bir haritanın, her bir paftanın kent hafızasına da olumlu katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Harita ve Kadastro mühendisleriyle biz belediyeciler çok yakın çalışırız. Ve onlar aslında bizim en önemli mesai arkadaşlarımızdır. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya şubemize başarılarının artarak devamını ve nice yirminci yıllar diliyorum. dedi.
Serginin ardından EBKM salonunda, Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. S.Savaş Durduran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Coğrafi Bilgi Sistemleri Müdürlüğünden (ALBİS) İlhan Feraset, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Mustafa Kaynarca ve Kepez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Sinan Bebekin konuşmacı olarak katıldığı Kent Bilgi Sistemleri paneli gerçekleştirildi.