Son Haberler
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
Kepezde boş araziler yeşilleniyor
19 Kasım 2012, Pazartesi - 06:41Kepez Belediyesi, imara uygun yapılaşmanın tamamlandığı Yükseliş Mahallesinde, konutların arasında kalan ve mülkiyet problemi nedeniyle yatırım yapılamayan kamu alanını, geçici olarak yeşillendiriyor.
Kepez Belediyesi, yıllarca atıl halde kaldığı için yerleşim alanlarında görüntü kirliliği oluşturan alanları geçici olarak yeşillendirme çalışmasının üçüncüsünü Yükseliş Mahallesinde başlattı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak iş makineleriyle 5 dönümlük araziyi çöplerden temizledi. Daha sonra mülkiyet problemi nedeniyle yıllarca boş bir şekilde duran arazi, imar planındaki kamu binası yapılıncaya kadar geçici olarak yeşillendirilecek. Alanda gece aydınlatması da yapılacak. Çimlendirme ve ışıklandırma çalışmasıyla birlikte, mahallenin ortasındaki arazide yaşanan kirlilik ve toz problemi ortadan kalkmış olacak.
Atıl alanları kentin yeşil dokusuna kazandıran çalışma kapsamında da daha önce Barış Taksi Durağı nın yanındaki 3,5 dönümlük alan ile Atatürk Mahallesindeki 12 dönümlük arazi yeşillendirilmişti.