Son Haberler
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
Kepezden öğretmenlere tiyatro
19 Kasım 2012, Pazartesi - 06:35Kepez Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Gününü, ödüllü oyun Yunus Emre Aşk Ateşi ile kutlayacak. Oyundan önce de Muharrem ayı dolayısıyla misafirlere aşure ikram edilecek.
Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT), 24 Kasım Öğretmenler Gününde, ödüllü oyun Yunus Emre Aşk Ateşini öğretmenler için sahneleyecek.
KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Süreklinin, Direkler arası Tiyatro Seyircileri Derneği nin Tek Kişilik Prodüksiyon oyunculuk performansı ödülünü aldığı Yunus Emre Aşk Ateşi oyununun gösterimi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde Cumartesi günü saat 20.00de yapılacak. Oyundan önce ise Muharrem ayı dolayısıyla EBKM fuayesinde misafirlere aşure ikram edilecek.
Aşure dağıtılacak
Öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğretmenleri oyunu izlemeye davet etti.
Yunus Emrenin sevgi ve barış mesajına uygun bir şekilde oyundan önce aşure dağıtacaklarını belirten Başkan Tütüncü, Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizin, Yunus Emrenin ruhuna aşure dağıtacağız. Geleceğimizi yetiştiren elleri öpülesi öğretmenlerimizi bu anlamlı günde yanımızda görmek bizleri mutlu edecektir. ifadesini kullandı.
Oyunun konusu
Hüseyin Erdoğan ın yazdığı ve yönettiği tek kişilik Yunus Emre Aşk Ateşi adlı oyunda, Yunus Emre yi KBT Genel Sanat Yönetmeni ve tiyatro sanatçısı Abdullah Sürekli canlandırıyor. Müziğini İhsan Kılavuz un yaptığı tek perdelik oyunda, Yunus Emre nin, Taptuk Emre Dergahı na hizmeti, sevgi ve barış mesajları ve Allah sevgisi anlatılıyor.