Son Haberler
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
Altınovaya çılgın proje
19 Kasım 2012, Pazartesi - 16:56Kepez Belediyesi, Altınova Hanımeli Sokakta kullanılamaz hale gelen 5 metrelik yolu, 1800 metre uzunluğundaki DSİ su kanalının yerini değiştirerek 20 metre genişletiyor.
Kepez Belediyesi, Altınovanın 30 yıla yakındır süren imar problemini çözümüne yönelik çalışırken, bölgeye yol, park gibi alt yapı hizmeti de götürüyor. Çiçek üretim ve ticaret merkezi olan bölgenin, imarsızlıktan dolayı dar olan yolları da imkan dahilinde genişletiliyor. Altınova Köprüsü ile Serik Caddesinin TEDAŞ hizmet binası arasındaki DSİ su kanalının yanındaki Hanımeli Sokakın dar yol problemi de çılgın bir çalışma ile çözülüyor.
1800 metre uzunluğunda yeni kanal
Onlarca işyerine hizmet veren, alt yapısı tamamen bozulan ve iki aracın yan yana geçemediği yolun genişletilebilmesi için yanındaki su kanalının yatağı değiştiriliyor. Fen İşleri Müdürlüğü, mevcut kanalı tahliye etmek için 1800 metre uzunluğunda, 2 metre derinliğinde ve ağız genişliği 6 metre olan yeni bir kanal inşa ediyor. Kazı çalışması biten kanal inşası, beton kalıp döşenmesiyle bitirilecek. Daha sonra ise mevcut su kanalının tahliyesi gerçekleştirilecek ve şu anda 5 metre eninde olan yolun 20 metre genişletilmesine yönelik çalışmaya geçilecek. Genişletme işinin bitmesinin ardından ise Hanımeli Sokak, sıcak asfaltla kaplanacak, yol çizgisi çalışmasıyla da çift şeritli modern bir Avrupa yolu imajına kavuşacak.
Dar yollar genişletiliyor
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, batı kısmında konutların ve işyerlerinin olmasından olayı sokağı, kanal kısmından genişlettiklerini bildirdiler.
Başkan Hakan Tütüncü döneminde bölgede 1200 metre yeni yol, 4 km asfalt çalışması gerçekleştirildi.
Antalya Toptancı Hal bölgesindeki Altınova Caddesi ile havaalanı yolu Serik Caddesini birbirine bağlayan yolun, köprüden sonraki bölümü de genişletilmişti.