Son Haberler
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
Yeni park Ulusu şenlendirdi
17 Kasım 2012, Cumartesi - 22:50Kepez Belediyesi, gerçekleştirdiği yenileme çalışmasıyla Ulus Mahallesinde, hizmet ömrünü tamamlayan Sadettin Küçük Parkını, sosyal yaşam merkezi haline getirdi.
Kepez Belediyesi, yoğun bir nüfusun bulunduğu Dokuma bölgesinde yaşayanların yeşil alan ihtiyacını, eskiyen ve hizmet veremez hale gelen parkları yenileyerek karşılıyor.
Yapılaşmadan dolayı yeni park alanlarının olmadığı bölgede, daha önce de Turgut Özal Parkı, İsmet İnönü Parkı, Fatih Sultan Mehmet Parkı, prestij bir proje ile yenilenmişti. Son olarak da Ulus Mahallesindeki, içerisindeki mobilyaları eskiyen, hizmet veremez hale gelen 4 dönümden oluşan Sadettin Küçük Parkına modern bir imaj kazandırıldı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü kontrolünde, ihale usulü ile parkta başlatılan yenileme çalışması tamamlandı.
Mahalleli sporla buluşturuldu
Hazırlanan proje kapsamında yeniden inşa edilen parkın içerisindeki eskiyen; peyzaj, elektrik ve su alt yapıları, park mobilyaları ile çocuk oyun grubu, yenileriyle değiştirildi. Su havuzu ile estetik bir güzellik kazandırılan Sadettin Küçük Parkında, kadınların sosyal ve kültürel aktivitelerini yapabilecekleri bir tesis de inşa edildi. Koşu parkuru, yeniden düzenlenen basketbol sahası ve açık hava spor aletleri ile de parkta vatandaşlara spor yapma imkânı sunuldu.
Mahalleli parkın yeni halini sevdi
Mahalle sakinleri de Sadettin Küçük Parkının yeni imajını çok beğendi. Yenilenmeden önce yoğun bitki örtüsünden dolayı karanlık bir nokta olması ve mobilyalarının eskimesi sebebiyle de çok az kişinin faydalandığı park, yenilendikten sonra ziyaretçi akınına uğruyor. Bölgede oturanlar kadınlar, beş yıldızlı parkta, çocuklarıyla eğlenme, komşularıyla sohbet etme ve spor yapma imkânı buldu. Mahallenin çocukları da Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün kendilerine armağanı olan modern basketbol sahasında spor yapmanın mutluluğunu yaşıyor.
Gölgelikli oturma alanlarının da bulunduğu yeşil alanda, Ulus Mahalle Muhtarlığının hizmet binası da inşa ediliyor. Yine parktaki yürüyüş yollarına, görme engelli vatandaşlar için yollarını takip edebilmeleri amacıyla kabartma takip taşları yerleştirildi.