Son Haberler
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
Kepez Belediyesinden Trafik Eğitimi
17 Kasım 2012, Cumartesi - 22:40Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeşiltepe Mahallesi Trafik Eğitim Parkında teorik ve pratik olarak trafik eğitimi alan ilköğretim öğrencilerini ziyaret etti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeşiltepe Mahallesi nde 2.5 dönüm alan üzerine kurulu olan Trafik Eğitim Parkında, eğitim gören ilköğretim öğrencilerini ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Akif Aktuğ ve Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ile birlikte yaptığı ziyarette ilk olarak, parkta bulunan sosyal tesiste öğrencilerle birlikte trafik kurallarını anlatan çizgi film izledi.
Antalya Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü`nde görevli bir personelin verdiği bilgiler ışığında izlenen çizgi film gösterimin ardından öğrenciler, trafik işaretleri ve farklı yol düzeninin yer aldığı pistte, örnek şekilde tasarlanmış akülü araçlarla edindikleri bilgileri, trafik polisleri nezaretinde pratiğe dökme fırsatı buldular.
Trafik Eğitim Parkında öğrencilerin eğitimlerini izleyen Başkan Tütüncü, sürücü ve yayaların belki de en çok yaptığı hataların başında kuralları ciddiye almamaları geldiğini belirterek, Ülkemizde yaşanan trafik kazalarına bakıldığında büyük bir çoğunluğunun dikkatsizlik sonucu oluştuğunu görebiliriz. dedi.
Ülkemizde her yıl yüzlerce insanın trafik kazası nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade eden Tütüncü, bunun önüne geçebilmek içinde eğitimin küçük yaşta başlaması gerektiğini söyledi. Kepez Belediyesi olarak çocuklara küçük yaşta trafik kuralları hakkında eğitim verdiklerini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, Trafik Eğitim Parkında trafik eğitmenleri ve trafik polislerinin öncülüğünde çocuklara trafik kurallarıyla ilgili hem teorik hem de pratik olmak üzere eğitim verildiğini sözlerine ekledi.