Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Tütüncü üç hizmet sözünü yerine getirdi
12 Kasım 2012, Pazartesi - 18:47Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Duraliler Mahallesine söz verdiği üçüncü hizmeti de gerçekleştirdi. Kaldırım, asfalt hizmetinden sonra mahalleye şimdi de spor temalı park yapılıyor.
Kepez Belediyesi, batı sınırındaki Duraliler Mahallesinin alt yapı eksikliklerini tamamlamaya devam ediyor. Yeni yol açma, asfalt ve kaldırım, muhtarlık hizmet binası çalışmalarının tamamlandığı mahallenin, oyun ve yeşil alan ihtiyacı da karşılanıyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, muhtarlık hizmet binasının önündeki 4 dönümlük arazide, spor temalı parkın yapımını başlattı.
Bölgeye spor temalı park
İki adet basketbol sahası, iki adet futbol sahası ve açık hava spor aletlerinin yer alacağı sosyal donatı alanı hizmetiyle, bölgede yaşayan çocuklar, gençler ve kadınlar sporla buluşturulacak. Peyzaj çalışmasıyla da yeşillendirilecek alanda, çocuk oyun mobilyaları ve üzeri kapalı oturma yerleri olacak. Park çalışmasıyla, etrafında sitelerin olduğu 4 dönümlük arazide yaşanan görüntü kirliliği de ortadan kaldırılmış olacak.
Asfalt, yeni yol ve kaldırım
Daha önce de mahallede, sitelerin ve okul yolunun olduğu bölgede 2 bin m2 parke kaldırım yatırımı ile bölgeyi Avni Tolunay Mahallesine bağlayan ve 1 km uzunluğundaki yolda, sathi kaplama asfalt çalışması gerçekleştirildi.
Başkan Hakan Tütüncü de geçtiğimiz Haziran ayında mahalleyi ziyaretinde dile getirilen kaldırım, asfalt ve park hizmetlerini Aralık ayına kadar bitirme sözü vermişti.
Ayrıca Tütüncü döneminde mahallede, 1325 metre yeni yol ve 3 bin metre sıcak asfalt çalışması tamamlandı.