Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Mehmet Akif Ersoy Parkına kavuştu
9 Kasım 2012, Cuma - 22:09Kepez Belediyesi, yeni yol ve kat artışı hizmetiyle imara uygun konutların yapılmasının önünü açtığı Mehmet Akif Ersoy Mahallesinin yeşil alan ihtiyacını da karşıladı.
Başkan Hakan Tütüncü döneminde ilçede; 98 adet yeni park, 58 adet park tadilatı olmak üzere toplamda 1 milyon 33 bin m2 yeşil alan çalışması yapan Kepez Belediyesi, bir park da Mehmet Akif Ersoy Mahallesine kazandırdı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mahallelilerin ilgiyle beklediği parkın inşasını bitirdi. Muhtarlık hizmet binasının yanındaki 2 dönümlük arazi üzerine yapılan ve hizmete giden park ile bölgede yaşayanların spor, eğlence, dinlenme alanı ihtiyacı karşılandı.
Parkın hizmete girmesiyle birlikte, kadınların ve çocukların spor yapabilecekleri yer sorunu da çözüldü. Parkta, basketbol ve futbol oynamaya uygun spor sahası ve açık hava spor aletleri bulunuyor. Gecekondu dokusunun bulunduğu mahallenin güzelleşmesine katkı sağlayan parkta, çocuk oyun grupları ve üzeri kapalı oturma alanları da yer alıyor.
Başkan Tütüncü döneminde mahallede; 6 bin 170 metre yeni yol, 6 bin metre asfalt, 4 bin m2 parke kaldırım ve muhtar evi hizmetleri gerçekleştirildi.