Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Kepezden bir ilk daha Mobil Hizmet
8 Kasım 2012, Perşembe - 20:41Kepez Belediyesi Antalyada bir ilke daha imza atarak Mobil Tahsilat Aracı uygulamasını hayata geçirdi. Kepez Belediyesi, Antalya Tapu Kadastro Müdürlüğü önünde konuşlandırdığı Mobil Tahsilat Aracı ile belediyeyi vatandaşların ayağına taşıyor.
Kepez Belediyesi Antalyada bir ilke daha imza atarak Mobil Tahsilat Aracı uygulamasını hayata geçirdi. Meltem Mahallesindeki Antalya Tapu Bölge Müdürlüğü önünde konuşlandırılan Mobil Tahsilat Aracı, tapuda alım-satım işlemi yapan Kepezli vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.
Kepezli vatandaşlar tapuda yaptıkları alım-satımlarda gerekli olan evraklar ve ödemeler için Kepez Belediyesine gitmeye gerek kalmadan; Emlak Gelir Servisinde yapılması gereken beyan, sicil, tahakkuk ve tahsilat gibi tüm işlemlerini Mobil Tahsilat Aracında yaptırabiliyor.
İki memurun görev yaptığı, yüksek hız kapasiteli iki bilgisayarın yer aldığı Mobil Tahsilat Aracında, mobil internet şebeke sistemi kullanılıyor. Uydu yoluyla internet bağlantısının sağlandığı araçta, 3G teknolojisi ile vergi mükelleflerinin bilgilerine ulaşılarak işlemler yapılıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mobil Tahsilat Aracının Kepezli vatandaşlar için büyük kolaylık olduğunu kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Tapu Bölge Müdürlüğü önünde konuşlandırılan araç ile vatandaşların belediyeye gelmeden işlemlerini yapabildiklerini belirterek, Kepez Belediyesi olarak yerinde hizmet ilkesini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Mobil Tahsilat Aracı uygulamasını, önümüzdeki günlerde kapalı halk pazar yerlerine de taşıyacaklarını dile getiren Başkan Tütüncü, bu uygulamanın süresiz olarak devam edeceğini de kaydetti.