Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Kepezde 13 muhtar evinin yapımı başladı
5 Kasım 2012, Pazartesi - 23:13Başkan Hakan Tütüncü, hizmetleri birlikte şekillendirdiği muhtarların, vatandaşlara kaliteli ortamlarda hizmet vermeleri amacıyla 10 mahalle ve 3 köye daha muhtar evi kazandırıyor.
Kepez Belediyesi, yol, park ve vizyon projelerle ilçeyi fiziki olarak güzelleştirirken, kamu hizmeti verilen alanların altı yapısını da iyileştiriyor. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. anlayışını benimseyen belediye idaresi, fiziki şartları yetersiz olan muhtarlık hizmet binalarını modern hale getirmeye devam ediyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde 14 mahallede inşa edilen muhtarlık hizmet binaları, 10 mahalle ve 3 köye daha kazandırılıyor. İhale sürecinin bitmesinin ardından Fen İşleri Müdürlüğünün kontrolünde, hizmet evlerinin yapımına başlandı.
Hangi mahallelerde yapılıyor?
2013 yılının ilk çeyreğinde hizmete girecek olan muhtar evleri, Varsak Demirel, Varsak Şelale, Çankaya, Fevzi Çakmak, Kütükçü, Altınova Düden, Altınova Orta, Ulus, Ünsal, Zafer mahalleleri ile Çamlıca Köyü, Kirişçiler Köyü ve Odabaşı Köyüne yapılıyor.
Yeni hizmet binasının yapımını yakından takip eden Zafer Mahalle Muhtarı Muhsin Karayakuplu da muhtar evi hizmetinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teşekkür etti.
Küçük birer hükümet konağı
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Hakan Tütüncü, muhtar evlerinin Kepeze hayırlı olmasını dileyerek, Muhtar evlerinde, kamu hizmeti yapılıyor. İstiyoruz ki halkımız bu kamu hizmetlerini çok daha güzel ve konforlu binalarda alsınlar. Bu amaçla halkımız ve muhtarlarımız için şık, zarif binalar yapıyoruz. ifadesini kullandı.
Kepezde muhtar evi olmayan mahalle kalmayacağının altını çizen Tütüncü, İhtiyaç olan ve bu yılki yatırım programında olmayan mahallelerimize 2013te hizmet binalarını yapacağız. Böylece Kepezde muhtar evi olmayan mahalle kalmayacak. Son derece modern, adeta küçük bir ilçe hükümet konağı benzeri güzel muhtar evleri yapıyoruz. Bu yatırımla hem muhtarlarımız daha iyi hizmet verebilecek hem de halkımız en güzel şekilde hizmet alabilecek. dedi.Tütüncü, muhtar evlerinin, 474 bin TLye mal olacağını sözlerine ekledi.
Mimarisi de güzel
Cumhuriyet döneminin ilk yıllarındaki Türk mimarisi şeklinde projelendiren ve 66 metrekare alandan oluşan muhtar evlerinde, muhtar odası, sekreter odası, mutfak ve lavabo bulunuyor.
Daha önce de Barış, Beşkonak, Emek, Esentepe, Duraliler, Düdenbaşı, Fatih, Habibler,
Kuzeyyaka, Kültür, Mehmet Akif Ersoy, Şafak, Yavuz Selim ve Yükseliş mahallelerine muhtarlık hizmet binası yapılmıştı.