Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Sınav var dediler, geldik
30 Ekim 2012, Salı - 05:28Başkan Hakan Tütüncü, 40 bin lise öğrencisinin yararlanacağı Sınav var dediler, geldik. adlı seminerde, bir kişiye üniversiteye giriş sınavını kazanacağını inandırmaları halinde amaçlarına ulaşmış olacaklarını söyledi.
Kepez Belediyesinin, Antalya merkez ilçelerdeki liselerde okuyan yaklaşık 40 bin öğrenciye yönelik düzenlediği sınav stratejileri ve verimli ders çalışma yöntemleri konulu seminer, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde devam ediyor.
Seminerin başladığı günden itibaren öğrencilerin yanında olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi, Aksu Lisesi ve Saime Salih Konca Lisesi 12 sınıf öğrencilerinin yer aldığı seminere de katıldı.
Başkan Tütüncü, seminer için özel tasarlanan ve üzerinde Sınav var dediler, geldik. yazan tişörtü giyerek salona geldi.
Semineri gelecek için düzenledik
Eğitim Danışmanı Osman Günalın, görsel materyaller eşliğinde, tiyatral ve eğlenceli bir dille anlattığı ve 105 dakika süren seminerin ardından bir konuşma yapan Tütüncü, motivasyon seminerini, öğrencileri çok sevmelerinden ve gençlerin ülke için çok değerli olmasından dolayı düzenlediklerini söyledi.
Haydi, basın gaza siz bu işi başarırsınız
Seminer ile öğrencilere, Kendinize güvenin, başarabileceğinize inanın ve bunun için üstün bir gayret ortaya koyun. Haydi, basın gaza siz bu işi başarırsınız. mesajını vermek istediklerinin altını çizen Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: Her şey sınav var dediler geldik, diyebilmekten geçiyor. Bu sözü söyleyebiliyorsanız, sular seller gibi çalıştım, istediğiniz yerden bana soru sorun, benim gözümü korkutamazsınız, feriştahı gelse hepsini çözerim, diyebiliyorsunuz demektir.
Zümrüdü Ankanızı iyi seçin
Konuşmasının devamında Hiç kimse benim başarabileceğime inanmıyordu. Ama çok çalıştım, inandım ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. diyen Tütüncü, şunları söyledi: Seminer için salonda bulunan 512 öğrenciden bir tanesine üniversiteye giriş sınavını kazanacağına inandırırsak, amacımıza ulaşmış oluruz. Bu amaç için zahmet çekmeye değer mi değer. Çünkü bir kişi değişir, yeri gelir bir ülkenin kaderi değişir. Şeyh Edebali, Osman Gaziye, Zümrüdü Ankanı iyi seç ki, Kaf Dağı sana yakın olsun, öğüdünde bulunmuştu. Sizler de Zümrüdü Ankanızı iyi seçin ki Kaf Dağı size yakın olsun.
Tütüncü, seminerde düzenlenen yarışmada birinci olan öğrencilere kitap hediye etti. Mayıs 2013te sona erecek olan seminer 9,10 ve 11. sınıflar ile 12. sınıflara ayrı olarak gerçekleştiriliyor. Ben tembel değilim. Çalışsam Yaparım isimli seminerde 9, 10 ve 11. sınıfı öğrencilerine verimli ders çalışma yöntemleri anlatılıyor.
Sınav var dediler, geldik. isimli 12. sınıflar için düzenlenen seminerde ise motivasyon ve üniversite giriş sınavını kazanmaya yönelik stratejilerle ilgili öğrencilere bilgi veriliyor.