Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Kirlilik gitti yeşillik geldi
30 Ekim 2012, Salı - 18:14Kepez Belediyesi, mülkiyet problemi nedeniyle yıllarca atıl halde şehrin içerisinde karanlık bir nokta olarak bulunan alanı, çevre düzenlemesi çalışmasıyla yemyeşil hale getirdi.
Kepez Belediyesinin, yerleşimin yoğun olduğu alanlarda mülkiyet problemi nedeniyle atıl halde kalan yerleri güzelleştirme çalışması devam ediyor.
Çalışmanın ilk uygulandığı Dokuma bölgesi Barış Taksi Durağının yanındaki 3,5 dönümlük alan yemyeşil oldu. Bölgede oturanların, kirlilik ve toz şikâyetleri dikkate alınarak arazide çevre düzenlemesi yapılmıştı. Park çalışmasının yapılmadığı arazi, imar planındaki kamu binası inşa edilinceye kadar geçici olarak yeşillendirildi. Gece aydınlatma çalışmasıyla da arazi karanlık bir nokta olmaktan kurtarıldı.
Geçici olarak yeşillendiriyoruz
Bölgede oturanlar ise yıllarca toz ve çamur çilesi çektikleri alanın yeşil bir alan hale getirilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de yıllarca görüntü kirliliğinin yaşandığı alanı, bölgede oturanların nefes alabilecekleri bir yer haline getirdiklerini söyledi. Yeşillendirme çalışmasıyla, mülkiyetten dolayı yıllarca atıl halde olan arazileri, hem ilçenin yeşil dokusuna kazandırdıklarına hem de vatandaşların talebi olan görsel kirliliği ortadan kaldırdıklarına işaret eden Tütüncü, Bu alanları, kamu tesisi yapılıncaya kadar geçici olarak çimlendiriyoruz ve kirliliği ortadan kaldırıyoruz." ifadesini kullandı.
Kepez Belediyesi, mülkiyet problemi nedeniyle yerleşim alanları içerisinde yıllarca atıl halde duran alanları yeşillendirme çalışmasının ikincisini Atatürk Mahallesi nde gerçekleştirdi. Mahallede 12 dönümlük alan, geçici olarak yeşillendirildi.