Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Kepezde kesim yerleri belirlendi
19 Ekim 2012, Cuma - 05:54Kepez Belediyesi, sağlık şartlarına, dini vecibeye ve çevre temizliğine uygun şekilde kurbanlık hayvanların kesiminin yapılabilmesi için 4 ayrı bölgede kesim yeri belirledi.
Kepez Belediyesi, vatandaşların kurbanlık hayvanlarını, çevre kirliliği oluşturmadan, kolay bir şekilde sağlıklı ve temiz bir ortamda kesebilmeleri için gerekli hazırlıklarını tamamladı.
Kepez İlçe Müftülüğü ile yapılan ortak çalışma neticesinde; Zafer Mahallesindeki Cumartesi Pazarı, Yeni Doğan Mahallesindeki Pazartesi Pazarı, Varsak Karşıyaka Mahallesindeki Salı Pazarı ve Teomanpaşa Mahallesindeki Cuma Pazarı kurban kesim yeri olarak belirlendi.
Kepez Belediyesinin görevlendireceği kasaplar tarafından Cumartesi Pazarında büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların kesimi yapılacak. Diğer belirlenen noktalarda ise vatandaşlar, belediyenin himayesinde kurbanlarını kesebilecekler.
Kepez Belediyesi, belirlenen kesim yerlerinde arazöz eşliğinde temizlik görevlileri ve zabıta ekipleri bulunduracak.
Antalyalıların ve Kepezlilerin Kurban Bayramlarını kutlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de kötü görüntülerin oluşmaması ve vatandaşların hijyen bir ortam içerisinde kurbanlıklarını kesebilmeleri amacıyla 4 ayrı noktada kesim yeri oluşturduklarını söyledi.
Tütüncü, belirlenen yerler dışında evinin bahçesinde kurbanını kesecek olan vatandaşlardan ise kesimi çevre kirliliğine neden olmadan, kurallara uygun bir şekilde yapmalarını istedi.