Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Kepezden Antalya eğitimine motivasyon
18 Ekim 2012, Perşembe - 06:15Başkan Hakan Tütüncü, ülkenin kaderini değiştirecek gençleri yetiştirmek amacıyla, 40 bin öğrenciye yönelik sınav stratejileri ve verimli ders çalışma yöntemleri konulu seminer düzenlediklerini söyledi.
Kepez Belediyesinin, Antalya merkez ilçelerdeki liselerde okuyan yaklaşık 40 bin öğrenciye yönelik düzenlediği sınav stratejileri ve verimli ders çalışma yöntemleri konulu seminer başladı.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde gerçekleştirilen seminerin ilk konuğu ise Aksu Anadolu Lisesi, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, Adem Tolunay Anadolu Lisesi ve Antalya Anadolu Lisesinin 12. sınıf öğrencileri oldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vuralın da yer aldığı seminerde Eğitim Danışmanı Osman Günal, öğrencileri motivasyon ve üniversite giriş sınavını kazanmaya yönelik stratejilerle ilgili bilgilendirdi.
Ülkenin istikbali için düzenledik
Seminerin sonunda öğrencilere seslenen Başkan Tütüncü, 2010da başlattıkları eğitim projesi kapsamında merkez ilçelerdeki liselerde okuyan yaklaşık 40 bin öğrenciyi motivasyon ve sınav stratejileri konusunda bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirtti.
Türkiyeyi ve öğrencileri çok sevdikleri için motivasyon seminerini başlattıklarını söyleyen Tütüncü, Bu seminerle birlikte öğrencilerimizin kendilerine olan inançları ve motivasyonları yükselmiş olacak. Bir düşünür şöyle diyor: Bir suyun üzerinde yürüyebileceğinize inanıyorsanız, yürüyün geçerseniz denizi. Ama o inanç yüzde yüzlük bir inanç olmalıdır. Türkiyenin en iyi okullarında okuyan öğrenciler olarak sizlerin de çalışarak, motivasyonunuzu yükselterek, üniversite giriş sınavında başarılı olacağınıza inanıyorum. Başarı her zaman ben bu işi başaracağım, diye bilenlerindir. Bu seminer ile bu sözü öğrencilerimize söylettirmeyi amaçlıyoruz. ifadesini kullandı.
Bir kişi değişir ülkenin kaderi değişir
Mustafa Kemal Atatürkün, bir ülkenin kaderini değiştirdiğine işaret eden Tütüncü, öğrencilere şöyle seslendi: Ülkenin yarınları için kendinizi çok önemli görün. Bir kişi değişir, bir ülkenin kaderi değişir. Tarihimizin içerisinde çok önemli kırılma noktalarında, büyük insanlar tek başlarına çıkıp ülkenin kaderini değiştirdiler. Bu ülke ve millet için çok önemlisiniz. Biz samimiyetle bir kişinin değişmesi için çalışıyoruz. 550 kişiyi değiştirebilirsek, 5550 kişiyi değiştirebilirsek, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir artı olacaktır.
Başkan Hakan Tütüncü, seminer sırasında düzenlenen bir yarışmada birinci olan öğrenciye de kitap hediye etti.
40 bin öğrenciye seminer
Eğitim Danışmanı Osman Günalın, görsel materyaller eşliğinde, tiyatral ve eğlenceli bir dille anlattığı ve 105 dakika süren seminer, 9,10 ve 11. sınıflar ile 12. sınıflara ayrı olarak gerçekleştiriliyor. Ben tembel değilim. Çalışsam Yaparım isimli seminerde 9, 10 ve 11. sınıfı öğrencilerine verimli ders çalışma yöntemleri anlatılıyor.
Sınav var dediler, geldik. isimli 12. sınıflar için düzenlenen seminerde ise motivasyon ve üniversite giriş sınavını kazanmaya yönelik stratejilerle ilgili öğrencilere bilgiler veriliyor.
83 seminerin verileceği proje Mayıs 2013te sona erecek.