Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Varsak Karşıyakaya 10 bin m2 kaldırım
17 Ekim 2012, Çarşamba - 05:52Kepez Belediyesi, yeni yol, asfalt, refüj ve park hizmeti götürdüğü Varsak Karşıyaka Mahallesinde 10 bin m2 parke kaldırım çalışması başlattı.
Kepez Belediyesi, site yapılaşmasıyla düzgün bir şehirleşmenin olduğu Varsak Karşıyaka Mahallesinin sosyal yaşam alanlarındaki alt yapı eksikliklerini de hızlı bir şekilde gideriyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde yapılan 26 bin metre yeni yol, 103 bin metre asfalt çalışmasıyla, mahalle sakinlerine modern ve konforlu yol hizmeti sunulmuştu. Yeni park yapımıyla sosyal donatı alanı ihtiyacı karşılanan, orta refüj çalışmasıyla da caddeleri güzelleştirilen bölgenin, kaldırım talebi de karşılanıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, mahallenin asfalt ve refüj gibi alt yapısı tamamlanan caddelerinde parke kaldırım çalışması yapıyor. Kaldırıma, görme engelli vatandaşların yürürken yollarını takip edebilmeleri amacıyla kabartma takip taşları yerleştiriliyor. Kaldırımların girişlerine ise tekerlekli sandalye, bebek arabaları ve pazar arabalarının geçişine uygun rampalar konuluyor.
Kaldırım çalışması ilk olarak Ahmet Çeşme Caddesinde başlatıldı. Bölgede 10 bin m2 parke çalışması gerçekleştirilecek.
Avrupa kalitesinde caddeler inşa edildi
Kaldırım hizmetinin mahalleye hayırlı olmasını dileyen Başkan Hakan Tütüncü, modern sitelerin olduğu Varsak Karşıyaka Mahallesini; yeni yol açma, asfalt, yeşil alan ve kaldırım çalışmalarıyla Antalyanın en güzel yerleşim yerlerinden biri haline getirdiklerini belirtti. Göreve geldiklerinde mahallenin yollarının toz ve toprak içerisinde olduğunu hatırlatan Tütüncü, şimdi ise mahalle sakinlerinin Avrupa kalitesinde caddelerde sosyal hayatlarını sürdürdüklerini ifade etti.