Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Kepezden 40 bin öğrenciye seminer
16 Ekim 2012, Salı - 19:40Kepez Belediyesi, Antalya merkez ilçelerdeki liselerde okuyan yaklaşık 40 bin öğrenciye yönelik sınav stratejileri ve verimli ders çalışma yöntemleri konulu seminer düzenliyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, eğitimdeki başarının artmasına yardımcı olmak amacıyla 2010 da başlattığı ve lise öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği eğitim seminerinin yeni dönemi Perşembe günü başlıyor. Antalya merkez ilçelerdeki tüm liseleri kapsayan seminerin ilk konuğu da Aksu Anadolu Lisesi, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, Adem Tolunay Anadolu Lisesi ve Antalya Anadolu Lisesi olacak.
Motivasyon, ders ve sınav
Erdem Bayazıt Kültür Merkezindeki 512 kişilik ana salonda sunulacak olan ücretsiz eğitim seminerinde, 40 bine yakın öğrencinin sınav stratejileri ve verimli ders çalışma yöntemleri konusunda bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Eğitim Danışmanı Osman Günalın, görsel materyaller eşliğinde, tiyatral ve eğlenceli bir dille anlatacağı ve 105 dakika sürecek olan seminer, 9,10 ve 11. sınıflar ile 12. sınıflara ayrı olarak gerçekleştirilecek.
Ben tembel değilim. Çalışsam Yaparım isimli seminerde 9, 10 ve 11. sınıfı öğrencilerine verimli ders çalışma yöntemleri anlatılacak.
83 seminer verilecek
Sınav var dediler, geldik. isimli 12. sınıflar için düzenlenen seminerde ise motivasyon ve üniversite giriş sınavını kazanmaya yönelik stratejilerle ilgili öğrencilere bilgi verilecek.
Seminere katılacak olan öğrenciler, Kepez Belediyesinin otobüsleriyle okullarından alınarak Erdem Bayazıt Kültür Merkezine getirilecek, seminer bittikten sonra yine otobüslerle okullarına bırakılacak.
83 seminerin verileceği proje Mayıs 2013te sona erecek.