Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Halkı severseniz sevilirsiniz
16 Ekim 2012, Salı - 07:08Bir sosyal paylaşım sitesinde Kepez Kent Konseyi Gençlik Meclisinin sorularını cevaplandıran Başkan Hakan Tütüncü, siyasetteki başarının sırrını, Halkı severseniz, halkınız da sizi sever. şeklinde açıkladı.
Kepez Kent Konseyi Gençlik Meclisi, sosyal paylaşım sitesi Twitterda Gençlik Soruyor projesi başlattı. Antalyada bir ilk olan bu proje ile yerelde ve ulusalda kanaat önderleriyle, iş dünyasındaki önemli isimlerle, sanatçılarla, sporcularla sosyal paylaşım ağı üzerinden söyleşi yapılması amaçlanıyor.
Twitter üzerinden söyleşi
Gençlik Soruyor projesinin ilk konuğu da Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu. Kepez Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı İsmail Tarık ve Basın Yayın Halkla İlişkiler çalışma grubu, projenin ilk söyleşisini yapmak amacıyla Tütüncüyü makamında ziyaret etti. Tarık, Kepez Kent Konseyi Gençlik Meclisinin Twitter hesabından Tütüncüye sorularını yöneltti. Başkan Tütüncü de sosyal paylaşım sitesindeki hesabından sorulara cevap verdi.
Yarını değil en iyiyi yapmayı düşünürüm
Siyasi hayata atılmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz, sorusuna Siyasete girme düşüncem orta öğretim yıllarında oluştu. O yıllardan başlayarak kendime bir siyasi rota çizdim. Siyasi kariyerime etki eden en önemli hadise ise 2005 yılında partimin Gençlik Kolları Genel Merkez Başkanlığına seçilmem ile oldu. yanıtını veren Tütüncü, sizi 10 yıl sonra siyasetin hangi noktasında görebiliriz, sorusunu ise şöyle cevaplandırdı: Böyle bir planlamam hiç olmadı. Bugüne kadar önemli görevlerde bulundum. Düşündüğüm tek şey görevimi en iyi şekilde yapmak oldu. Bugün de yarının hesabını bir tarafa bırakarak, görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Gerisi takdirdir. Önemli olan geçtiğiniz yerlerde iz bırakabilmektir, güzel hatıralar bırakabilmektir. Buna inanıyor ve bunun gereğini yapmaya çalışıyorum.
Seçilme yaşının 18 olmasına destek
Başkan Hakan Tütüncü, seçilme yaşının 18e indirilmesi ve gençlerin siyasette aktif olarak yer almasıyla ilgili düşüncesinin sorulması üzerine de şu açıklamayı yaptı: Seçilme yaşının 18e çekilmesi demokratik açıdan çok önemli bir fikir. Gençlerin önünün açılması bir yana, demokratik katılımcılık adına da önemli gelişme. Seçme yaşı zaten 18di. Bir kişiye seçebilirsin ama seçilemezsin demek bana çok mantıklı gelmiyor. Seçilme yaşının 18e indirilmesini destekliyorum. Bu sayede siyaset gençlerimiz için daha cazip bir hale gelebilir. Bütün genç kardeşlerime, siyasetle ve yönetimle ilgilenmeyi tavsiye ediyorum. Gençlerin siyasete girmesi; sürekli yanlışlardan bahsetmek, yakınmak yerine, çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşarak siyasallaşmaları, millet için de önemli bir davranıştır. Bizim genç zihinlerin ufuk açıcı fikirlerine ihtiyacımız var.
Tütüncünün etkilendiği 4 mütefekkir
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, kariyeriniz boyunca sizin hem kişisel hem de siyasi gelişiminize katkı sağlayan, başucu kitaplarınız ve hayatınızda örnek aldığınız şahsiyetleri öğrenebilir miyiz, sualini de şöyle cevaplandırdı: Okumak sadece siyasetçiler için değil, bütün insanlar için çok önemlidir. Bu bakımdan çok okumalıyız. Ben her kesimden okumama rağmen 4 mütefekkiri çok önemserim: Yahya Kemal, Necip Fazıl, Cemil Meriç ve Sezai Karakoç.
Siyasette başarının sırrı
Tütüncü, her liderin bir başarı anahtarı vardır sizin de Gençlik Meclisi üyelerine ve gençliğe verebileceğiniz bir başarı sırrı var mı, sorusuna; Her şeyin başında sevgi çok önemlidir. Halkınızı severseniz, onlara hizmet etme heyecanınız da çok olur. Bu da başarının kapılarını aralar. Siz halkınızı severseniz, halkınız da sizi sever. Bence siyasetteki başarıların temelindeki sır budur. Yanıtını vermesiyle söyleşi tamamlandı.