Son Haberler
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
Kepezden gönüllü eğitime destek
12 Ekim 2012, Cuma - 18:07Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkında gönüllülük esasına göre yapılan çalışmalarla ilgili, Kepezin mülki idare amirleri bilgilendirildi.
Yeşilyurt Mahallesindeki Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkında düzenlenen kahvaltılı bilgilendirme toplantısına; Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Papak ile ilçedeki diğer kamu kurumlarının temsilcileri katıldı.
Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı Yöneticisi Lütfiye Altınkaya, katılımcılara, sinevizyon eşliğinde ilköğretim çağındaki 716 yaş grubu çocuklara yönelik yaptıkları eğitim çalışmaları ile sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili bilgi verdi. Gönüllülük esasıyla çocuklara okul sonrası ücretsiz eğitim desteği verdiklerini belirten Altınkaya, Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkında, kurulduğu 2001den bugüne 30 bin çocuğa ulaşıldığını ve 2005 gönüllünün de çalıştığını ifade etti.
Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit de Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkında, göç yoluyla Kepeze gelen çocukların, şehir yaşamına dahil edilmesine yönelik başarılı eğitim çalışmaları yapıldığını söyledi.
Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı ile dezavantajlı gruplar için ortak projeler yapabileceklerine değinen Başkan Hakan Tütüncü de Eğitim gönüllüleri, maddi beklenti olmadan, manevi beklentilerle hareket ediyor ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getiriyor. Kepez Belediyesinin tahsis ettiği 14 dönümlük parkta, özellikle göçle Kepeze gelen çocuklara yönelik güzel hizmetler yapıyorsunuz. Desteklenmeniz gerektiğini düşünüyorum. Kepez Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, yapacağız da. ifadesini kullandı.
Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı Yöneticisi Lütfiye Altınkaya, daha sonra Kaymakam Özyiğit, Başkan Tütüncü ve diğer katılımcılara etkinlik odalarını ve atölyeleri gezdirdi. Özyiğit, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi desteği ile açılan bilgisayar ve İngilizce kursuna katılan kursiyerlerle sohbet etti. İngilizce kursunda eğitim alan parkın gönüllü çalışanları olan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, Kaymakam Özyiğitin, Neden gönüllü oldunuz? sorusuna Çocukları çok seviyoruz. cevabını verdi.