Son Haberler
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
Kepezde Kuran ziyafeti
22 Eylül 2012, Cumartesi - 20:35Kuran Ziyafeti etkinliği Sakarya Bulvarındaki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi yanında bulunan meydanda gerçekleştirildi. Dünya ve Türkiye birincisi hafızların Kuran tilavetini; Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, İl Müftü Vekili İbrahim Keser, İlçe Müftüsü Kemal Uçkunun da yer aldığı 5 bine yakın Antalyalı dinledi.
Dünya ve Türkiye birincileri Kepezde
Kuran okuma dünya birincileri; İstanbul Bağcılar İstoç Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Ankara Çankaya Tapu ve Kadastro Camii İmam Hatibi Ali Tel, Türkiye birincileri; Fatih Camii İmam Hatibi Osman Şahin, Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete, Orman ve Su Bakanlığı İmam Hatibi Fazlı Çoban, Kuran tilavetleriyle davetlilere manevi ziyafet sundu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Türk Tasavvuf Musikisi Korusu da seslendirdiği ilahilerle geceye renk kattı.
46 din görevlisine teşekkür belgesi
Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit ve Başkan Hakan Tütüncü, Kuran tilavetinden sonra 46 din görevlisine Ramazan ayındaki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi.
Konuşmasında Kuranın, tüm kitaplar gibi okunan ve ders alınan bir kitap olduğunun altını çizen Özyiğit, Kuran-ı Kerim, Allahın kelamıdır. Cenabı Allah, Kuran ile bize sesleniyor. Kuran-ı Kerimin gereğini yapan demek ki, Allahın emrini yerine getiriyor. O halde Kuran, yaşanırsa yerini bulur. Kuran okuma ile beraber hayatta yer bulursa ruhlarımızı okşar, bizi insan olarak Allah nezdinde kıymetli kılar. Kuranı Kerimi yaşayan, yaşadığı için de tilavetleriyle Kuran-ı iliklerimize kadar ılık, ılık bizlere hissettiren hafızlarımıza teşekkür ederim. ifadesini kullandı.
Gönül telimizi titrettiler
Bizim anlayışımıza ve inancımıza göre sözün en güzelini Allah söyledi. diyen Başkan Tütüncü de konuşmasını şöyle sürdürdü: Allahın en güzel sözlerini, üstatlarımız, o güzel tilavetleriyle gönül telimizi titreterek bir kez daha ifade ettiler. Kuranı Kerim, mucizevi bir kitap, üstün bir metin. Hem şekil itibariyle hem de içerik itibariyle olağanüstü özellikler taşıyor. Hem makamı, hem şiirsel boyutu hem de manası çok önemli. Şiirsel yanı ve yönü hafızlarımızın bize sunduğu o gönül telimizi titreten makamı arzu ediyorum ki Kuranı Kerimin ruhuyla, anlamıyla bizi buluşturur. Çünkü bu güzel kitap ruhuyla buluşulduğu zaman insana çok farklı bir güzellik katan üstün bir kitaptır.
Kuran ziyafeti programı günün anısına hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi.