Son Haberler
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
Duralilerin alt yapısı güzelleştiriliyor
20 Eylül 2012, Perşembe - 06:59İlçenin dört bir yanında alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Kepez Belediyesi, batı sınırındaki Duraliler Mahallesine de asfalt ve parke kaldırım hizmeti götürdü.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiği Duraliler Mahalle Muhtarı Recep Zeybekin, kaldırım ve asfalt isteğini karşıladı.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilk olarak TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 24 derslikli Duraliler İlköğretim Okuluna ulaşımı sağlayan yolu, sıcak asfaltla kapladı. Daha sonra ise Duraliler Mahallesi ile Avni Tolunay Mahallesini birbirine bağlayan ve geçtiğimiz ay açılan yaklaşık 1 km uzunluğundaki yolda, sathi kaplama asfalt çalışması gerçekleştirdi.
2 bin m2 parke kaldırım
Vatandaşların ve öğrencilerin yaya ulaşımlarını kolay ve sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri amacıyla da mahallede parke kaldırım çalışması başlatıldı. Sitelerin ve okul yolunun olduğu bölgede 2 bin m2 parke kaldırım çalışması yapılacak.
Mahalleye 4 dönümden oluşan spor temalı bir park da inşa edilecek. Önümüzdeki günlerde yapımına başlanılacak parkta; basketbol, futbol sahaları, açık hava spor aletleri ile çocuk oyun mobilyaları olacak.
Mahallede daha önce 1325 metre yeni yol ve 3 bin metre sıcak asfalt çalışması yapılmışt