Son Haberler
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
AKMEKte yeni ders yılı başladı
20 Eylül 2012, Perşembe - 17:48AKMEKin 2012-2013 eğitim-öğretim dönemi başladı. Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)nda yabancı dil, bilgisayar, sanat ve sosyal- kültürel 70e yakın branşta binlerce kişiye mesleki eğitim veriliyor.
Sakarya, Dokuma, Varsak, Yeşilyurt ve Duacı da hizmet veren AKMEK şubeleri, 2011-2012 döneminde 5 bin 300 kişiye 67 ayrı branşta mesleki eğitim vermişti. Yeni eğitim öğretim yılında hedeflerinin daha büyük olduğunu dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mesleki branş sayısını 70e çıkartarak daha geniş kitleye eğitim vermeyi amaçladıklarını söyledi.
Başkan Tütüncü, ev hanımları başta olmak üzere açtıkları kurslar ile bir çok kişiye meslek kazandırdıklarını söyledi. AKMEK in, 70 branşta binlerce kişiye sanat ve mesleki alanda eğitim verdiğini vurgulayan Tütüncü, yeni eğitim öğretim ders yılına başladıklarını kaydetti. Yoğun talep nedeniyle bu yıl kontenjan sayısını artırdıklarını ifade eden Tütüncü, AKMEKte kurs kayıtlarına devam ettiklerini de müjdeledi.