Son Haberler
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
Çankayanın tamamına kaldırım
12 Eylül 2012, Çarşamba - 16:37Kepez Belediyesi, yollarının tamamını sıcak asfaltla kapladığı, Antalyanın ilk seyir terasını inşa ettiği Çankaya Mahallesinin, siteler kısmındaki tüm caddelerinin ve sokaklarının kaldırımını yapıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Masa Dağı bölgesindeki mahalleyi, Antalyanın Çankayası yapma sözünü gerçekleştirdiği hizmetlerle yerine getiriyor. Kent merkezinin panoramik izlenebildiği bir bölgede kurulan ve site tarzı yapılaşmasıyla Antalyanın en modern mahallelerinden biri olan Çankayanın, alt yapısı da modern görünümüne uygun hale getiriliyor. Ara sokakları dâhil yollarının tamamı sıcak asfaltla kaplanan, yeni yollar açılan mahallede, şimdi de caddelerin, sokakların tamamına parke taşı döşeniyor.
15 bin m2 parke kaldırım
Başkan Tütüncünün, geçtiğimiz Haziran ayında ziyaret ettiği Çankaya Mahalle Muhtarı Süleyman Doğruya söz verdiği parke kaldırım çalışması başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler sitelerin olduğu bölgedeki caddelerde ve ara sokaklarda 15 bin m2 parke kaldırım çalışması gerçekleştirecek. Kaldırıma, görme engelli vatandaşların yürürken yollarını takip edebilmeleri amacıyla kabartma takip taşları yerleştiriliyor. Yine kaldırımların girişlerine ise tekerlekli sandalye kullananlar için uygun rampalar konuluyor. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bölgedeki kaldırım çalışmasını 15 gün içerisinde bitirmeyi planladıklarını ifade ettiler.
Mahalleye dört dörtlük hizmet
Çankaya Mahallesi sakinleri, Başkan Tütüncü dönemi ile birlikte dört dörtlük hizmetle tanıştı. 16 km asfalt çalışmasıyla bölgedeki yolların tamamı asfaltlandı. Yine Masa Dağı bölgesini, Duacı Köyüne ve Kent Parkına bağlayan yolun yapımı tamamlandı. Barış Manço Bulvarı ile Masa Dağının doğu kısmındaki siteler arasındaki mevcut 900 metre uzunluğundaki dar yol 20 metre genişletildi ve sıcak asfaltla kaplandı. Bölgedeki Şehit İbrahim Yurtseven İlköğretim Okulunun bahçe duvarı ile bahçesinde 2 bin 730 m2 asfalt çalışması yapıldı. Mahalledeki Antalyanın en büyük camii olan Hacı Ali Uyaroğlu Camiinin, çevre düzenlemesi yapılarak, ibadete açılması sağlandı. Bölgedeki Antkoop Akdeniz Siteleri ile cami arasında 800 metrelik yeni bir yol açıldı.
İlk seyir terası bölgeye yapıldı
Mahallenin güney bölümündeki, kent merkezinin Kundudan, Sarısuya kadar izlenebildiği Masa Dağında 14 dönümlük alana, Antalyanın ilk seyir terası inşa edildi.
Orman vasfını kaybetmiş Hazine arazileri olarak bilinen 2B alanlarıyla ilgili yasal düzenlemenin yasallaşmasıyla birlikte, Çankaya Mahallesinin 2B ile ilgili mülkiyet problemi de çözüldü.