Son Haberler
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
Duacıya önce sanat şimdi spor temalı park
10 Eylül 2012, Pazartesi - 21:54Kepez Belediyesi, daha öncede sanat temalı bir park kazandırdığı Duacı Köyüne, içerisinde basketbol sahası, yürüyüş yolu ve açık hava spor aletlerinin olduğu bir park daha inşa etti.
Kepez Belediyesi, Antalyanın yazlık yerleşim yeri olarak bilinen ve mücavir alanı içerisinde bulunan Duacı Köyünü, güzelleştirmeye yönelik hizmetlerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor.
Daha önce sıcak asfalt, yeni yol açma hizmetleri ile Kayışzade Osman isminin verildiği park çalışmalarının yapıldığı köye, ikinci park da kazandırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından inşa edilen parkın yapımı tamamlandı. Köyün güzelliğine ve sosyal yaşamına renk katan parkta yer alan açık hava spor aletleri, basketbol sahası ve yürüyüş yolu ile bölgede yaşayan çocuklar ve kadınlar artık spor yapabilecekler.
2 dönümden oluşan parkta, çocuk oyun mobilyaları ile üzeri kapalı oturma alanları yer alıyor. Köy halkı, Kayışzade Osman Parkında yer alan kurs merkezinde meslek ve sanat eğimi alırken, yeni hizmete giren parkta ise sevdikleriyle birlikte hem spor yapabilecekler hem de eğlenme, dinlenme imkanı bulacaklar.
Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl birer park kazandırdığı mücavir sınırlarındaki 6 köyde, yeni yol açma, asfaltlama ve yolların bakım ve onarımı çalışmalarını da gerçekleştirdi.
Fen İşleri Müdürlüğü, şimdiye kadar Duacı Köyünde 2650 metre yeni yol, 800 metre sathi kaplama asfalt, 1225 metre sıcak asfalt çalışması yaptı.