Son Haberler
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
Zabıta Müdürlerinden Tütüncüye ziyaret
6 Eylül 2012, Perşembe - 23:08Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 186. yıldönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Haluk Özkan, beraberinde ilçe zabıta müdürleri ile birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü makamında ziyaret etti.
1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası, Antalyada bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen Büyükşehir ve ilçe belediyelerin zabıta görevlileri, Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 186ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtına çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından zabıta birimleri, kortej halinde Cumhuriyet Meydanından Büyükşehir Belediyesine yürüdü.
Son günlerde ülkemizde yaşanan terör olaylarına da tepkisiz kalmayan zabıtalar, sağ kollarına bağladıkları siyah kurdeleyle de terörü protesto ettiler.
Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Haluk Özkan, Kepez Belediyesi Zabıta Müdürü Osman Yılmaz, Konyaaltı Zabıta Müdürü Arif Küçük, Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Tarık Erkuran, Döşemealtı Belediyesi Zabıta Müdürü Tarkan Gümüş ve Kepez Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı Ali Arslandan oluşan heyet, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü makamında ziyaret etti.
Ziyarette, zabıta teşkilatının kuruluşunun 186. yılı olduğunu, Antalyada da Zabıta Haftasını üçüncü kez kutladıklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Haluk Özkan, Başkan Tütüncüye çiçek takdim etti.
Başkan Hakan Tütüncü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm zabıta teşkilatının Zabıta Haftasını kutladığını bildirdi. Bir beldede bir mahallede sükûn içinde yaşayabilmenin en vazgeçilmez şartı, iyi bir zabıta hizmetinin yürütülmesiyle mümkün olabilir. diyen Başkan Tütüncü, şöyle devam etti: Gerek vatandaşların sağlıkları açısından gerek ise sakin ve sükun içinde yaşamaları bakımından ya da medeni bir toplumun var olabilmesi açısından zabıta hizmetleri son derece önemlidir. Zabıta aynı zamanda devletin kolluk gücü olması bakımından da çok önemli bir yere sahiptir. Bir çok açıdan baktığımız zaman belediyelerin en esaslı görevlerini icra eden birimlerin başında da zabıta gelmektedir.
Gerek Büyükşehir Belediyesi, gerek ise ilçe belediyelerde görevli zabıtaların son derece önemli görev üstlendiklerini ifade eden Tütüncü, polis teşkilatı ile zaman zaman ortak hareket eden zabıtanın, Antalyada son derece başarılı çalışmalar yürüttüğünü söyledi.