Son Haberler
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
Altınovanın imar probleminde sona gelindi
4 Eylül 2012, Salı - 19:43Altınova bölgesinin 20 yıldır süre gelen imar sorunu son buluyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün başkanlığında toplanan Kepez Belediye Meclisi, Altınovanın 1/1000lik imar plan revizyonunu oy çokluğu ile kabul etti.
Altınovanın 20 yıldır süren imar problemi son buluyor. Eylül ayı olağan toplantısı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün başkanlığında bir araya gelen Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri, Altınovanın 20 yıldır süren imar problemi ile ilgili nihai karara vardı.
1/1000 ölçekli imar planı revize edilecek
Bazı itirazlar üzerine mahkeme kararıyla yürütmesi durdurulan 1/1000 ölçekli imar planı, Kepez Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısında mahkemenin gerekçeli kararı doğrultusunda revizyon edilmek üzere yeniden oylandı ve bir üye dışında meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
Altınovanın 20 yıllık imar problemi çözülüyor
Altınovada her kesimi memnun edecek adil ve imar hukukuna uygun bir parselasyon çalışması yaptıklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, mahkeme kararıyla geçtiğimiz aylarda yürütmesi iptal edilen 1/1000 ölçekli uygulama imar planını, İçişleri Bakanlığından alınan güncel kamu yararı doğrultusunda revize etmek üzere mecliste oylamaya açtıklarını ve bir ismin dışında diğer tüm meclis üyelerinin evet oyu kullandığını söyledi. Kepez Belediye Meclisi olarak alınan bu karar ile Altınovanın önündeki 20 yıllık imar probleminin de ortadan kalktığını dile getirdi.