Son Haberler
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
Kepez Barış Festivalinde muhteşem final
31 Ağustos 2012, Cuma - 21:24Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kepez Barış Şenlikleri Halk Dansları Festivali Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde düzenlenen görkemli kapanış galasıyla sona erdi.
28 Ağustosta açılış kortejiyle başlayan, Türkiye başta olmak üzere Bosna-Hersek, Bulgaristan, Avusturya, Hindistan, Kosova, Romanya, ve Yunanistan halk dansları ekiplerinin katıldığı, 3 gün süren Uluslararası Kepez Barış Şenlikleri Halk Dansları Festivali, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde düzenlenen kapanış galasıyla sona erdi.
Kapanış galasına; Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Belediye Meclis Üyeleri, Kepez Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda davetli katıldı.
EBKMde Muhteşem Gala
Barış ve kardeşlik temasının işlendiği festivalin EBKMde düzenlenen kapanış galasında, 8 ülkeden gelen halk oyunları ekipleri, yöresel kıyafetleriyle sundukları gösterilerle izleyenlere, güzel bir 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu yaşattı. Gecede, Kosova halk oyunları ekibinin sahneye ellerinde Türk ve Kosova bayraklarıyla çıkıp, seslendirdileri Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa türküsünün ardından açtıkları Atatürk pankartı, salonu dolduran davetlilerden büyük alkış aldı.
Yurtta Sulh Cihanda Sulh
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptığı konuşmada, Antalyamıza, Kepezimize böyle güzel bir organizasyonu armağan etmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu gün milli bir bayram, çok önemli bir milli bayram ve bu bayramda şehitlerimizi, gazilerimizi buradan bir kez daha rahmetle minnetle şükranla anıyorum. Gönül arzu ediyor ki herkesin ulusal sınırları içerisinde bağımsızca yaşayabileceği ve savaşların olmadığı güzel bir dünya olsun. Büyük Atatürkün ifade ettiği gibi Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesi, bu topraklarda yaşayan atalarımızın çok önemli bir ilkesi olmuştur. Dolayısıyla böylesine anlamlı bir günde; barışın, sevginin, kardeşliğin dünyaya yeniden hakim olmasını, nefretin erimesini arzu ediyoruz. dedi.
Kepezde barış ve kardeşlik içinde yaşıyorlar
Başkan Tütüncü konuşmasının devamında, Kepez, dünya çapında çok önemli bir marka olan Antalyanın bir ilçesi ve burada Türkiyemizin dört bir tarafından, barış ve kardeşlik içerisinde yaşayan birbirinden değerli vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımız burada barış ve kardeşlik içerisinde güzel bir ortamı teneffüs ediyorlar ve yaşıyorlar. İşte bizde arzu ettik ki yerel kültürleri, etnik kültürleri merkezi alarak, barışın kardeşliğin tesis edilmesinde en önemli nokta olan gönüllerin, insanların birbirine yaklaşması noktasında ulusal ve uluslararası düzeyde bir etkinlik yapalım. Hem Kepezde hem de Antalyanın muhtelif noktalarında 300 kişiden oluşan 8 ülkeden gelen ekiplerimiz, çok değerli konuklarımız, kendi kültürlerini Antalyadaki dostlarımıza, hemşerilerimize, bize ve Antalyaya gelen misafirlerimize gösterme imkanı buldular. Bundan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. dedi.
Kepezle birlikte anılan bir Festival olsun
Başkan Tütüncü konuşmasını şu sözlerle tamamladı, İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda da geliştirerek devam ettireceğimiz bu organizasyon, Kepezle birlikte anılan güzel bir etkinliğe, güzel bir festivale dönüşsün. Bu bölgeye Antalyamıza şehrimize büyük bir katkı verir. İnşallah bu organizasyonu sizlerle, halkımızla birlikte büyütmek ve bu etkinlikleri kültür ve sanatın olduğu bir ilçede yapmak çok önemli, bu etkinliklerle kenti kültürle, sanatla buluşturmak çok önemli, Kepezde ve her yerde kültüre ve sanata çok büyük önem veriyoruz.
Galanın sonunda, 8 ülkeden gelen katılımcılara 3 gün boyunca göstermiş oldukları başarılarından dolayı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü plaket ve çiçek takdim etti.