Son Haberler
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
KBTden ücretsiz tiyatro eğitimi
30 Ağustos 2012, Perşembe - 08:28Kepez Belediyesi Tiyatrosunun, 2012-2013 dönemi ücretsiz tiyatro eğitim kursu kayıt süreci başladı.
Geçtiğimiz sezon 4 ayrı oyun sahneleme başarısı gösteren Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), ücretsiz kurs hizmetiyle oyuncu olmak isteyenlere tiyatro eğitimi alma imkânı sunmaya devam ediyor. KBT, geçtiğimiz yıl 127 kişinin başvurduğu ve 65 kişinin mezun olduğu ücretsiz tiyatro kursunun dördüncüsünü düzenliyor.
Kepezde oturanların yanı sıra Antalyalı tiyatro severlerin de katılabileceği kursa başvurular kabul edilmeye başlandı. Kursa katılmak isteyenler, Sakarya Bulvarındaki Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde hizmet veren KBTye 3 Ekim tarihine kadar başvurularını yapabilirler.
Başvuru süresinin tamamlanmasından sonra kayıt yaptıranlar arasında ön mülakat yapılacak ve kursa katılacak adaylar belirlenecek.
KBTnin, ücretsiz tiyatro eğitim kursu, 32 haftadan oluşan 240 saatlik bir eğitim programını içeriyor. Eğitim programı; sahne bilgisi, oyunculuk, tiyatro teknikleri, diksiyon, Türk ve Dünya Tiyatro Tarihi ve şan derslerinden oluşuyor. Kursiyerlere tiyatro eğitimi; uzman müzik eğitimcileri, drama liderleri ve tiyatro sanatçıları tarafından verilecek.
KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli de kursiyerlerin eğitimlerini dönem sonu Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sahneleyecekleri bir oyunla tamamlayacaklarını bildirdi. Sürekli, oyunun ardından kursiyerlerin, mezuniyet sertifikalarını, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün elinden alacaklarını da kaydetti.
Tiyatro eğitim kursuna başvurmak isteyenler 325 60 60 nolu telefondan bilgi alabilirler.