Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Tütüncü`den çocuklara en güzel hediye
27 Ağustos 2012, Pazartesi - 18:46Başkan Hakan Tütüncü, çok sevdiği çocuklar için, Kepezpark Varsak Projesi`nde, içerisinde çizgi film ve masal kahramanlarının maketlerinin olacağı 5 dönümlük masal parkı ile 2 dönümlük temalı oyun parkı inşa ediyor.
Antalya`nın, ilk kapalı tam olimpik yüzme havuzunun da bulunduğu, 46 dönümden oluşan Kepezpark Varsak Projesi, en çok çocukları sevindirecek. Çocuklar, televizyonda izledikleri çizgi film karakterlerini ve masal kahramanlarını, inşası hızlı bir şekilde devam eden projede görme imkânı bulabilecekler. Çocukları ekran başına kilitleyen hem klasik hem de günümüzün popüler çizgi film karakterleri ile yediden yetmişe herkesin bildiği Türk ve dünya masallarının kahramanları 5 bin dönümden oluşan masal parkında yer alacak.
Dinozor salıncakta oyun keyfi
Unutulmaya yüz tutan misket oynama, ip atlama gibi geleneksel oyunlarımız da masal parkında çocuklarla buluşturulacak. Tom ve Jery, Casper, Pepe ve Kız arkadaşı gibi çizgi film karakterlerinin 1 ve 2 metre boyutlarındaki maketlerle canlandırılacağı parkta, Külkedisi, Keloğlan gibi masallar ise sanatsal çalışmalarla anlatılacak. Çocuklar, masal parkını gezdikten sonra ise 2 dönüm üzerine inşa edilecek olan, dinozor salıncak, timsah kaydırak gibi mobilyaların olacağı temalı oyun parkında oynayacak.
Pepe, Tom ve Jerry, Kepezde
Masal parkında, Bugs Buny ve Avcı Kızılsam, Tom ve Jerry, Caillou ve Kedisi, Pepe ve Kız arkadaşı, Slvester ve Twety, Varyemez Amca, Red Kit, Aslan Kral, Taş Devri, Temel Reis-Safinaz ve Kabasakal, Sünger Bob-Yengeç-Yıldız Ahtapot, Shrek-Fiona ve Eşek, Kayıp Balık Nemo-Nemonun Balık Arkadaşı- Kaplumbağa ve Köpek Balığı ile Mamut Manny-Mamut Ellie-Yavru Mamut-Sid Kaplan Diego ve Sincap Scrat ın maketleri yer alacak.
Masalları da Kepezde canlı yaşayacaksınız
Masal adasında ise şu masal kahramanları bulunuyor: Külkedisi, Keloğlan, Rapunzel, Pinokyo, Boğaçhan, Hacivat ve Karagöz, Don Kişot, Alaaddin, Kırmızı Başlıklı Kız, Nasrettin Hoca, Deli Dumrul, Yedi Cüceler.
Masal kahramanları örneğin; Keloğlan, günümüz çizgi filminden yola çıkılarak üretilecek olan masalda Keloğlan, üç arkadaşı, annesi, Bilgecan Dede, prenses, padişah, iki saray karakteri, kara vezir, kötü cadı, uzun ve huysuz karakterleri şeklinde canlandırılıyor.
Rapunzel masalı ise kuleden saçlarını sarkıtarak prensin gelmesini bekleyen Rapunzel, ona doğru atıyla yaklaşan prens ve kötü cadı ile oluşan konsept olmak üzere üç ana karakterden oluşuyor.
Nasrettin Hoca da var Yedi Cüceler de var
Nasrettin Hoca masalında ise göle maya çalma, parayı veren düdüğü çalar ve kazan doğurdu fıkraları tasvir ediliyor. Deli Dumrulun, köprüden geçenlerden para istenmesinin sanatsal figürlerle anlatılacağı masal parkında, Yedi Cüceler ise cam tabut içinde uyuyan prenses, etrafında toplanmış yedi cüceler, prensesi uyandıracak olan prens ve kötü cadı kompozisyonunda anlatılıyor.
İp atlama, sek sek, misket
Teknoloji ile birlikte günümüz çocuklarının birçoğunun bilmediği geleneksel sokak oyunlarımız da bu parkta hayat bulacak. Antalyanın Harikalar Diyarı kimliği kazanacak olan alanda, ip atlayan çocuklar, misket oynayan çocuklar, çember çeviren çocuklar, ağaca tırmanan çocuk, çitten atlayan çocuk, sek sek oynayan çocuklar ve körebe oynayan çocukların sanatsal figürleri de yer alacak.
Gençler de unutulmadı
Süleyman Demirel Bulvarında eski Varsak Stadının olduğu 46 dönümlük alan üzerine inşa edilecek olan projede, gençler de unutulmadı.
FIFA standartlarına uygun 500 kişilik açık tribünleri ve soyunma odaları olan 45x25 metre boyutlarında 2 adet sentetik çim futbol sahası ile FIBA kurallarına uygun 2 adet basketbol sahası, gençlik merkezi, 4 adet cep sinema salonu da gençlerin hizmetinde olacak.
Başkan Hakan Tütüncü de Kepezpark Varsak Projesini, geleceğin güneş yüzlü çocuklarına ve gençlerine armağan ettiğini söyledi.