Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Ziya Gökalp yenilendi
22 Ağustos 2012, Çarşamba - 22:27Kepez Belediyesi, Ziya Gökalp Caddesindeki asfalt, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını tamamladı.
Kepez Belediyesi, Yeşiltepe Mahallesinde sorumluluk alanında bulunan ve alt yapı çalışmaları nedeniyle asfaltı ve kaldırımı bozulan Ziya Gökalp Caddesinde, yenileme ve çevre düzenlemesi çalışması başlatmıştı.
Yenileme kapsamında cadde üzerindeki ekonomik ömrünü tamamlayan 15 yıllık asfalt ve kaldırım taşları söküldü; yolun genişletilmesi amacıyla da orta refüj kaldırıldı.
Caddeye 15 yıl sonra 3 bin ton asfalt
Caddedeki asfalt ve kaldırım çalışması ise internet hattının döşenmesi, doğalgaz evsel bağlantılarının yapılması ve ASATın kanalizasyon, içme suyu çalışmalarını tamamlamasının ardından gerçekleştirildi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 850 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğindeki caddedeki yolu, 10 cm kalınlığında 3 bin ton sıcak asfaltla kapladı.
Kaldırımlar engelsiz
Asfalt hizmetinin ardından Ziya Gökalp Caddesinin her iki yanında 4 metre genişliğinde, 6 bin m2 parke kaldırım çalışması yapıldı. Kaldırıma, görme engelli vatandaşların, yürürken yollarını takip edebilmeleri amacıyla kabartma takip taşları döşendi. Kaldırımların girişlerine ise tekerlekli sandalye kullananlar için uygun rampalar konuldu. Orta refüj kaldırılarak genişliği 24 metreye çıkarılan caddenin her iki tarafında, 1700 metre uzunluğunda bisiklet yolu oluşturuldu.
Muhtar afişle teşekkür etti
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise caddenin her iki yanına modern banklar, çiçeklikler, çöp sepetleri yerleştirdi.
Caddenin yeni halinin bölgede yaşayanlara hayırlı olmasını dileyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de gerçekleştirdikleri çalışma ile bölge sakinlerini modern bir cadde ile buluşturduklarını söyledi. Tütüncü, bölgedeki Rasih Kaplan Caddesi`nin ve Tevfik Fikret Caddesi`nin de alt yapı çalışmaları sonucu bozulan asfaltını ve kaldırımını da önümüzdeki aylarda yenileyeceklerini kaydetti.
Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Bülent Yıldırım da yenileme çalışmasından dolayı Başkan Tütüncüye, Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeline, caddeye astığı afişlerle teşekkür etti.