Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Kepezde kardeşlik ortamı
14 Ağustos 2012, Salı - 05:47Antalyada yaşayan Sivaslılar, Kepez Belediyesi Ramazan Etkinliğinde düzenlenen Sivaslılar gecesinde memleket özlemlerini giderdiler.
Kepez Belediyesi Ramazan Etkinliğinde düzenlenen hemşehri dernekleri eğlencesi, Antalyada yaşayan değişik illerin vatandaşlarını, Ramazanın barış ve kardeşlik ikliminde buluşturdu.
İllerin kültürlerini, geleneklerini tanıtma imkânı bulduğu hemşehri eğlencelerinin son konuğu Yiğidolar olarak bilinen Sivaslılar oldu. Sivas Vakfı Antalya Şubesinin düzenlediği eğlencede, Türk Halk Müziği Sanatçısı Haluk Gülsoy, bir konser verdi. Sivas yöresine ait türkülerin seslendirildiği konserde, Antalyada yaşayan yüzlerce Sivaslı memleket hasretlerini giderdiler.
Barış ve kardeşlik ortamı oluştu
Sivaslıları, mutlu günlerinde yalnız bırakmayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de düzenlenen etkinliğin, Sivaslıları, Kepezlileri ve Antalyalıları, barış ve kardeşlik ortamında bir araya getirdiğini söyledi. Sivasın, Anadolu medeniyetinin en önemli şehirlerinden bir tanesi olduğuna vurgu yapan Başkan Tütüncü, Antalyayı güzelleştiren, kente renk katan, bu şehre farklı bir kültürel doku getiren çok değerli Sivaslıları, Kepezlilerle, Antalyalılarla buluşturmaktan memnuniyet duyuyorum. dedi.
Birlikte halaya durdular
Antalyanın en güzel Ramazan etkinliğinin Kepezde yapıldığının altını çizen Tütüncü, sahne gösterileri, ünlü sanatçıların konserleri, geleneksel çarşısı ve Anadolu kültürünün tanıtıldığı hemşehri dernekleri etkinlikleriyle, Antalyalılara geleneksel Ramazan tadında akşamlar yaşattıklarını belirtti.
Sivas Vakfı Antalya Şube Başkanı Yavuz Akay, kültürlerinin tanıtımına, Antalyada yaşayan hemşehrilerinin kaynaşmasına vesile olan bu eğlenceyi düzenleme imkanı sunan Başkan Tütüncüye plaket takdim ederek, teşekkür etti.
Sanatçı Haluk Gülsoya çiçek veren Tütüncü, daha sonra Sivaslılarla birlikte türküler eşliğinde halay çekti.
Başkan Hakan Tütüncü, Sivas Vakfı Antalya Şubesi üyeleri ile birlikte etkinlik alanındaki mobil sinemada 7 boyutlu film de izledi.